× بستن تبلیغات
مارس
21
2018

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن ,  خرید شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن , ضمانت اجرای داوری در معاملات دولتی;اعتبار داوری در معاملات دولتی;داوری پذیری دعاوی در حقوق ایران;نحوه داوری قراردادهای دولتی;شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی;مراجعه به داوری تجاری بین المللی در حقوق ایران;مراجعه به داوری تجاری بین المللی در نظام های حقوقی , هدف از این پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن بصورت کامل و جامع مورد بررسی قرار می گیرد

فرمت :  doc

دسته بندی موضوعی این فایل :  حقوق

 در صورتی که در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل های مرسی فایل مشکلی داشتید به  صورت 24 ساعته پشتیبان شما هستیم از طریق تلگرام با شماره 

09214087336  

یا آی دی سئو سایت @wwwlonoir  

در ارتباط باشید

دسته بندی حقوق
فرمت فایل doc
حجم فایل 189 کیلو بایت
تعداد صفحات 148
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دانلود پایان نامه رشته حقوق

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن

چکیده:
این پایان نامه به (مفهوم دولت و ساختار حقوقی آن، قالب حقوقی شركت های دولتی، تفاوت بین شخصیت حقوقی دولت با شركت-های دولتی، قراردادهای دولتی و انواع آن، شرایط اختصاصی قراردادهای دولتی، اصل داوری پذیری دعاوی در حقوق ایران، مفهوم داوری پذیری، محدودیت ها بر داوری پذیری، داوری پذیری دعاوی مربوط به اموال دولتی و عمومی، اختیار دولت ها و سازمان های دولتی در مراجعه به داوری، بررسی اصل 139 قانون اساسی و ماده 457 ق.آ.د.م و اثر آن بر داوری، مراجعه به داوری تجاری بین المللی در نظام حقوقی ایران، جایگاه اصل 139 ق.ا. در رویه داوری های بین المللی، شرایط ارجاع دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی به داوری و سایر موارد مربوطه) مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و سپس در خاتمه به نتیجه-گیری از این بحث پرداخته و تحقیق خود را در این مورد به پایان خواهیم رسانید.
مقدمه
در ابتدا به مفهوم دولت، دستگاه ها یا شركت های دولتی و سپس به موضوع قراردادهای دولتی می پردازیم. انجام معاملات، لازمه مهم هر فعالیت اقتصادی است، همان طوری که اشخاص حقیقی (انسان ها) مابین خود، قراردادهایی را منعقد می سازند، میان اشخاص حقوقی نیز ممکن است قراردادهایی در جهت اهداف مربوطه، منعقد گردد و از آنجا که این گروه از اشخاص، ذاتاً فاقد اراده می باشند، نمایندگان ایشان، معاملاتی را به حساب این اشخاص (شخص حقوقی) که از قبل وی نمایندگی دارند، انجام می-دهند.
همان طورکه می دانیم شخص حقوقی از یك نظر نیز خود به دو قسم مهم تقسیم می شود: 1) شخص حقوقی حقوق خصوصی 2) شخص حقوقی حقوق عمومی.
الف) اشخاص حقوقی حقوق خصوصی: همان شرکت های غیردولتی می-باشند که یا تمام سرمایه آن متعلق به اشخاص حقوقی است و یا این که کمتر از 50% سرمایه آن متعلق به دولت است که در این حالت نیز شرکت خصوصی محسوب می شود ولو این که قسمتی از سرمایه آن با نصاب فوق متعلق به دولت باشد. این شرکت ها را قانون تجارت ایران در ماده 20 بر هفت قسم احصاء نموده است که عبارتند از:
1) شرکت سهامی كه شامل (شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص) می باشد.
2) شرکت با مسئولیت محدود.
3) شرکت تضامنی.
4) شرکت مختلط غیرسهامی.
5) شرکت مختلط سهامی
6) شرکت نسبی.
7) شرکت تعاونی تولید و مصرف.
ب) اشخاص حقوقی حقوق عمومی: همان طورکه از نامش پیداست مربوط به عموم مردم جامعه است و با حاکمیت مرتبط است. این گروه از اشخاص، جنبه دولتی داشته و عبارتند از:
1- دولت به مفهوم اخص کلمه که عظیم ترین و حجیم ترین شخص حقوقی موجود است (مجموعه هیأت دولت).
2- وزارتخانه های متبوع دولت.
3- مؤسّسات و شرکت های دولتی متبوع وزارتخانه ها.
سه مورد فوق همه در طول هم بوده و در نهایت به خود دولت ختم می شود.
1-1- مفهوم دولت و قراردادهای دولتی
موضوع را با این سؤال شروع می کنیم که دولت چیست؟ و چگونه می توانیم دستگاه های دولت را شناسائی کنیم؟ دوم این که اگر دولت شخصیت حقوقی دارد، این شخصیت از کجا ریشه گرفته و به عبارتی دیگر ((شخصیت حقوقی دولت)) به چه معنا است؟
باتوجه به جنبه حقوقی بحث کوشش خواهد شد تا به یاری آنچه در قوانین ایران درباره دولت آمده، قلمرو این مفهوم روشن شود. پیش از پرداختن به این بررسی، یادآوری می کنیم گاهی اوقات در نوشته های حقوق دانان واژه حکومت را به جای دولت و واژه دولت را به جای کشور یا مملکت به کار برده اند که بی-گمان نادرست و نادقیق است. در حالی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به روشنی و دقت کشور و دولت به جای خود به کار رفته است. می توان گفت دولت، حکومت می کند ولی دولت، حکومت نیست. در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آن گاه که سخن از ((شیوه حکومت در اسلام)) است منظور نظام سیاسی است نه دولت و بازهم واژه ((حکومت)) که در اصل های 175 و 1 قانون اساسی به کار رفته غرض نظام سیاسی است و نه دولت. یادآوری می کنیم که واژه حکومت یک بار نیز در اصل 45 ق.ا. آمده که ناروشن است و می تواند به مفهوم نظام سیاسی، حاکمیت و دولت با هم باشد.
در قانون اساسی جمهوری اسلامی پیش از باز نگری در سال 1368 واژه های ((قوه مجریه)) و ((دولت))، به گونه ای به کار رفته بود که دو مفهوم مختلف را می رساند. چنان که در اصل 113 منسوخ اعلام شده بود که ریاست قوه مجریه با رئیس جمهور است و در اصل 134 آمده بود که ((ریاست هیأت وزیران و دولت)) با نخست وزیر است. در حالی که قوه مجریه و دولت یکی است. با این همه، چند بار و پس از اصلاح در قانون اساسی اصطلاح ((هیأت وزیران)) و ((هیأت دولت)) در کنار هم به کار رفته که نادقیق است. زیرا اگر هیأت وزیران، هیأت دولت نیست، پس چیست؟ در اصل 57 قانون اساسی اعلام شده که ((قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران عبارتند از: ((قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه…))، با این که عنوان فصل نهم قانون اساسی نیز ((قوه مجریه)) است ولی نام قوه مجریه فقط 5 بار در اصول 57، 58، 60، 113، 170 آمده است. در حالی که که نام ((دولت)) 24 بار در اصول 3، 8، 11، 14، 21، 28، 29، 30، 31، 41، 42، 43، 44، 49، 79، 129، 138، 139، 141، 147، 151، 155، 170، 171، آمده است.
بی گمان ((دولت)) در این اصل های یاد شده جز در یک مورد، به مفهوم و معنای قوه مجریه به کار رفته است. این یک مورد مربوط به اصل 42 قانون اساسی است. که می گوید: ((اتباع خارجه می توانند در حدود قوانین به تابعیت ایران در آیند و سلب تابعیت این گونه اشخاص در صورتی ممکن است که دولت دیگری تابعیت آنها را بپذیرد یا خود آنها درخواست کنند)). ولی در این اصل نیز مفهوم ((دولت دیگری)) می تواند به مفهوم ((قوه مجریه)) یا ((کشور)) هم باشد. یعنی ((…کشور دیگری تابعیت آنان را بپذیرد…)) با نگاه سیاسی و حقوقی، کشور در این جا رساتر و دقیق تر از دولت است.
واژه ((کشور)) نیر دست کم 29 بار در اصل های 3، 6، 9، 17، 41، 44، 52، 54، 55، 63، 68، 69، 72، 76، 78، 84، 84، 85، 89، 103، 107، 110، 113، 145، 146، 151، 161، 176، 177، آمده است. چنان که می بینیم واژه های ((کشور)) و ((دولت)) در قانون اساسی به دقت در جای خود به کار رفته است. یعنی دولت به مفهوم قوه مجریه و یکی از ((قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران یا یکی از قوای حاکم در کشور ایران به کار رفته است. کشور واقعیت گسترده تر و بزرگتری بوده که در برگیرنده خاک یا مرزهای مشخص، مردم (ملت) و قوای حاکم (قوه مقننه، قوه قضائیه و قوه مجریه) است. واژه کشور، مردم و ملت و به ویژه دولت صدها بار بیرون از قانون اساسی، در قوانین عادی و تصویب نامه ها و آیین نامه ها آمده است. با این همه در قوانین عادی نیز همانند قانون اساسی از دولت تعریف نشده است. از جمله:
الف: قانون بودجه سال 1344 و آیین نامه اجرای قسمت اول تبصره 29 همین قانون یکی از متن های دقیق قانونی است که از دولت چنین تعریف می کند: ((منظور از دولت و مؤسسات وابسته به دولت عبارت است از کلیه وزارتخانه ها و مؤسسات وابسته به دولت و همچنین مؤسسات بازرگانی و انتفاعی به شرح فهرست ضمیمه که در این آئین نامه به نام سازمان های دولتی خوانده می شود)) و تبصره یک همین ماده می افزاید ((سازمان های دولتی که بعد از تصویب بودجه سال 1344 در کشور ایجاد شده و یا خواهند شد نیز مشمول این آیین نامه خواهد بود)) آن چه که در این متن قانونی اهمیت دارد، تأکید قانون گذار روی عبارت ((به شرح فهرست ضمیمه)) و سازمان های دولتی که… بعداً ایجاد شده یا خواهند شد))، است که نشان دهنده این نکته است که سازمان هایی دولتی هستند که نامشان در فهرست پیوست این قانون بودجه آمده یا در قوانین بعد خواهند آمد. یعنی ریشه پیدایی آن چه که ((سازمان های دولتی)) نامیده می شود، در تصمیم قانون گذار است.
ب: در تبصره ماده 101 قانون آیین دادرسی مدنی (سابق) نیز بدون این که از دولت تعریف شود می گوید: ((در دعاوی مربوط به شعب ادارات و شرکت ها و مؤسّسات دولتی یا وابسته به دولت ابلاغ به مسئول دفتر شعبه مربوط به عمل خواهد آمد)).
ج: تصویب نامه هیأت وزیران مصوب هفتم خرداد 1365 اعلام می-دارد: ((… کلیه اختلافات و دعاوی میان سازمان های دولتی و وابسته به دولت و شرکت های دولتی پیش از آن که علیه هم به دادگاه شکایت کنند باید به کمک دفترهای حقوقی وزارت خانه ها و مؤسسات دولتی حل و فصل گردد…)). در این تصویب نامه از دولت تعریف نشده است ولی شاید برای نخستین بار این دقت در آن به-کار رفته که قلمرو سازمان های دولتی و وابسته به دولت با چهار چوب قوه مجریه یکی اعلام شده است.
د: در ماده یک (قانون دیوان عدالت اداری) که از صلاحیت این مرجع سخن می گوید می خوانیم که از ((تصمیمات و اقدامات واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه ها و مؤسسات وابسته به آنها)) (بند الف ماده 1 قانون دیوان عدالت اداری)، می توان به این دیوان شکایت برد. در این بند از ماده یک آن قانون تنها به آوردن ((واحدهای دولتی و سازمان ها و مؤسسات وابسته به آنها)) بسنده شده است، بدون آن که حدود قلمرو دولت و مؤسسات دولتی را بشناسند.
و: ماده یک قانون استخدام کشوری که سخن از استخدام دولت است، استخدام دولت را پذیرفتن در یکی از وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی یا شرکت های دولتی اعلام داشته و در بندهای ت، ث و ج همین ماده وزارتخانه، مؤسسه دولتی و شرکت دولتی را ((واحد سازمانی)) ای می داند که قانون آنها را بدین نام شناخته است. به بیان دیگر، نویسندگان قانون استخدام کشوری بدون این که خود را در جستجوی یک تعریف جامع و مانع از دولت، خسته کرده باشند، کوتاه ترین پاسخ را برای شناختن دولت (قوه مجریه) برگزیده اند.
ه: مفهومی که از دولت در قانون استخدام کشوری به کار رفته در ماده یک ((قانون محاسبات عمومی کشور)) مصوب دی 1349 و سپس در ((قانون محاسبات عمومی کشور)) مصوب شهریور 1366 نیز آمده است. یعنی تشخیص دولت و مؤسسه های دولتی را که همان قوه مجریه است وظیفه قانون گذار دانسته که از آنها نام می برد، یا فهرستی از آنها تنظیم و پیوست قانون بودجه هر سال می کند یا خواهد کرد.
ی: در ماده 19 ((قانون تعزیرات حکومتی)) مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلامی در 23 اسفند 1367 تعریف گسترده ای از دولت دارد و به نام ((بخش دولتی)) یاد کرده است که آورده می شود: ((به منظور اعمال نظارت و کنترل دولت بر فعالیت های اقتصادی بخش دولتی شامل وزارتخانه ها، سازمان ها، دستگاه های دولتی، شرکت های دولتی و تحت پوشش دولت و ملی شده و بانک ها و نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تابعه و همچنین شرکت هایی که بیش از 50 درصد سهام آنها متعلق به دستگاه ها و شرکت های مزبور باشد مسئولیت بازرسی، پیگیری و رسیدگی به تخلفات و تعزیرات مربوط به کمیسیون مرکزی تعزیرات حکومتی بخش دولتی با تشکیلات و شرح و وظایف آتی محول می گردد)). در این (ماده) قانون برای نخستین بار ((نهادهای انقلاب اسلامی)) را جزء بخش دولتی آورده که تا پیش از این، چنین نبوده است. یا در قانون تشکیل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مصوب 28 مرداد 1368)) که تازه ترین قانون در مورد تأسیس یک وزارتخانه است نیز چنین است و برای نخستین بار نکته ای در بردارد که در هیچ یک از قانون های موجد وزارتخانه ها نبوده است. در ماده 3 این قانون با دقت و روشنی اعلام شده که ((وزارتخانه بخشی از دولت است…)) یعنی آنچه را که به نام وزارتخانه می نامیم خود استقلال و شخصیت حقوقی نداشته و بخشی از دولت یا قوه مجریه است. به بیان دیگر دولت یا قوه مجریه از به هم پیوستن وزارتخانه ها که بزرگترین بخش دولت اند، پدید آمده است. (ابوالحمد، 1369: ص30- 1).
بنابراین با مطالعه و سیر در قوانین یاد شده و توضیحاتی كه در خصوص مفهوم دولت ارائه داده ایم اگرچه تعریف خاصی از دولت در قوانین ما به چشم نمی خورد لكن تعریفی را كه می توان ارائه كرد این است كه منظور از دولت، كلیه وزارتخانه ها، مؤسسات، سازمان ها، شركت های دولتی و واحد های دولتی تابعه آن است كه وظایف حاكمیتی و تصدی گری را بر عهده دارند و بی تردید باید گفت ریشه شخصیت حقوقی دولت نیز در حاکمیت ملی است. با تعریفی كه از دولت ارائه نمودیم در مقررات جاری، تفاوت شكلی و ماهوی بین وزارتخانه و مؤسسه دولتی با شركت دولتی از ابعاد مختلف نمایان است. این تفاوت هم از لحاظ وظایف حاكمیتی كه به عهده وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی است و وظایف تصدی گری كه به عهده شركت های دولتی گذاشته شده، هم از لحاظ شخصیت حقوقی مستقل ((شركت های دولتی)) از دولت و تفكیك ((اموال شركت های دولتی)) از ((اموال دولت)) قابل توجه می باشد كه مورد بحث قرار می گیرد.
فهرست مطالب

1-1- مفهوم دولت و قراردادهای دولتی 7

1-1-1- بررسی شمول اصل 139 قانون اساسی در مورد شركت های دولتی 16
1-1-1-1- تمایز بین دولت و شركت دولتی از منظر قانون تجارت 17
1-1-1-2- تمایز بین دولت و شركت دولتی از منظر دیگر قوانین و مقررات 19
1-1-1-3- تفكیك بین دولت و شركت دولتی در رویّه قضایی ایران 21
1-1-1-4- تمایز بین دولت و شركت دولتی از حیث اموال و درآمدها 21
1-1-1-4-1- مالكیت اموال 22
1-1-1-4-2- نگهداری اموال 23
1-1-1-4-3- اجرای طرح های عمرانی 24
1-1-1-4-4- درآمد عمومی و درآمد شركت دولتی 24
1-1-1-4-5- فروش اموال 25
1-1-1-4-6- فروش سهام 26
1-1-2- قرارداد های دولتی 27
1-1-2-1- مفهوم قرارداد دولتی 27

1-1-2-2- ویژگیهای اختصاصی قراردادهای دولتی 28

1-1-2-3- تشریفات اختصاصی قراردادهای دولتی (قواعدشکلی) 30

1-2- بررسی ((داوری پذیری)) دعاوی در نظام حقوقی ایران 31

1-2-1- مفهوم و ماهیّت داوریپذیری و سیر تحول 31

1-2-1-1- ماهیّت داوری 32
1-2-1-2- گسترش روزافزون داوری و داوری پذیری 33

1-2-2- داوریپذیری دعاوی مربوط به اموال دولتی 35

1-2-2-1- مفهوم اموال دولتی در قوانین 36
1-2-2-2- مفهوم اموال دولتی در مقررات اجرایی ( آیین نامهها و تصویب نامه ) 42
1-2-2-3- ضابطه تشخیص اموال دولت و اموال حکومت 44
1-2-2-4- داوری پذیری دعاوی مربوط به اموال عمومی 45
1-3- محدودیت ها بر داوریپذیری 50

1-3-1- بررسی موضع دولت ها، سازمان ها و شركت های دولتی در مراجعه به داوری 52

1-3-1-1- اهلیّت اشخاص در مراجعه به داوری 52
1-3-1-2- مراجعه به داوری تجاری بین المللی در نظام های حقوقی ( ملی ) 54
1-3-1-2-1- قبول داوری تجاری بین المللی بدون محدودیت 55
1-3-1-2-2- عدم پذیرش داوری تجاری بین المللی 56
1-3-1-2-3- قبول محدود داوری 57
1-3-2- اختیار دولت و سازمان های دولتی در ارجاع به داوری بین المللی 60
1-3-2-1- بررسی موضوع از نظر حقوق بین الملل عمومی 60
1-3-2-1-1- راه حل مسأله از نظر حقوق بین الملل قراردادی 61
1-3-2-2- بررسی موضوع از نظر حقوق بین الملل خصوصی 63
1-3-2-2-1- راه حلّ مسأله در سیستم تعارض قوانین 64
1-3-2-2-1-1- تئوری مصونیت قضائی دولت ها 64
1-3-2-2-2- راه حل مسأله از نظر داورهای بین المللی 67
1-3-2-2-2-1- رویّه داوری های بین المللی راجع به ایراد عدم اهلیّت و اختیار 67
1-3-2-2-2-2- مبانی رد ایراد 68

1-3-3- مراجعه به داوری تجاری بین المللی در نظام حقوقی ایران 72

1-3-3-1- رجوع اشخاص حقیقی به داوری 72
1-3-3-2- رجوع اشخاص حقوقی به داوری 75

1-3-4- جایگاه اصل 139 ق.ا. در رویه داوری های بین المللی و دادگاه های خارجی 78

1-3-4-1- بررسی اصل 139 قانون اساسی و ماده 457 ق.آ.د.م. 82

1-3-4-2- مبنای حقوقی اصل 139 قانون اساسی 83
1-3-4-3- تفاسیر شورای نگهبان در خصوص اصل 139 قانون اساسی 86
1-3-4-4- نظریات مشورتی سایر نهادها و دستگاه های دولتی 89
1-3-4-5- موضع دادگاه ها درخصوص اصل 139 قانون اساسی 92
1-3-4-6- موضع مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع 96

1-3-5- شرایط ارجاع دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی به داوری 102

1-3-5-1- وجود دعوی 102
1-3-5-2- دولتی بودن مال 112
1-3-5-3- تصویب هیأت وزیران و اطلاع مجلس شورای اسلامی و تصویب مجلس شورای اسلامی در موارد مهم 115
1-3-5-4- ضمانت اجرای عدم رعایت شرایط مذکور در اصل 139 قانون اساسی 120
منابع
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن

The post شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن appeared first on مرسی فایل.

لینک منبع و پست :

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن


http://mer30file.ir/%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%b6/

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
golestan.fileina.com/product-74549-شرايط-اعتبار-داوري-در-معاملات-دولتي-و-ضمانت-اجراي.aspx‎Cachedضمانت اجرای داوری در معاملات دولتی اعتبار داوری در معاملات دولتی داوری پذیری دعاوی
در حقوق ایران نحوه داوری قراردادهای دولتی شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی مراجعه
به داوری تجاری بین المللی در حقوق ایران مراجعه به داوری تجاری بین المللی در نظام های
حقوقی.
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن-پایان نامه – مرجع …
green-electrons.ir/شرايط-اعتبار-داوري-در-معاملات-دولتي-و-ض/‎Cachedاز مزایای داوری موردی این می باشد که طرفین بر آیین داوری کنترل داشته و مایل
نیستند که این امور تحت نظارت یا کنترل اداری سازمانی خاص قرار گیرد. داوری موردی
بهطور معمول در اختلافاتی که یک طرف آن دولت یا سازمانهای دولتی میباشند، بهکار
گرفته میشود. در داوری موردی زیرا خود طرفین جریان آن را کنترل میکنند، میتواند کم
هزینهتر از …
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی | P30ARTICLE
p30article.ir/tag/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی/‎Cachedاعتبار داوری در معاملات دولتی,داوری پذیری دعاوی در حقوق ایران,شرایط اعتبار داوری در
معاملات دولتی,شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن,ضمانت اجرای
داوری در معاملات دولتی,مراجعه به داوری تجاری بین المللی در حقوق ایران,مراجعه به داوری
تجاری بین المللی در نظام های حقوقی,نحوه داوری قراردادهای دولتی – شرایط اعتبار داوری

شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
jelveh.umipartekelp.ir/post/matlab243.html‎Cached16 فوریه 2018 … از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را
فراهم آورد به صفحه دانلود فایل(شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن}را دانلود خواهید …
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن – پروژه فوریو
prozhe4u.persiafile.ir/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ض/‎Cached16 فوریه 2018 … دسته: حقوق بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۱۸۹ کیلوبایت تعداد صفحات
فایل: ۱۴۸. هدف از این پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
بصورت کامل و جامع مورد بررسی قرار می گیرد. قیمت فایل فقط ۶۵,۰۰۰ تومان …
دانلود کامل شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن …
modernfile.ir/دانلود-کامل-شرایط-اعتبار-داوری-در-معام/‎Cached13 ژانويه 2018 … این پایان نامه به (مفهوم دولت و ساختار حقوقی آن، قالب حقوقی شرکت های دولتی،
تفاوت بین شخصیت حقوقی دولت با شرکت-های دولتی، قراردادهای دولتی و انواع آن،
شرایط اختصاصی قراردادهای دولتی، اصل داوری پذیری دعاوی در حقوق ایران، مفهوم داوری
پذیری، محدودیت ها بر داوری پذیری، داوری پذیری دعاوی مربوط به اموال دولتی …
[PDF] بررسی درج شرط داوری در اساسنامه شرکت های تجاری – دانش حقوق و مالیه
malieh.dmk.ir/article-1-32-fa.pdf‎Cachedاساسنامه شرکت های تجاری و اعتبار آن مورد بررسی خواهد گرفت و این که آیا با وجود
شرط. داوری در اساسنامه شرکت های تجاری، …. ارجاع به داوری اتاق تعاون باید در اساسنامه
همه اشخاص حقوقی تعاونی درج شود(( قانون گذار در ضمانت اجرای. آن در ماده 76 قانون
اصالح موادی از … شرایط اساسی معامله طبق ماده 190 قانون مدنی: 1- قصد طرفین و رضای
آن ها.
[PDF] ارجاع دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی به داوری – فصلنامه حقوق اداری
qjal.smtc.ac.ir/article-1-87-fa.pdf
قراردادهای تجاری میان مؤسسات عمومی و دولتی با بخش خصوصی نیز الزامی است یا
اجرای. 1. برای ملاحظه نظریات …. پس از بروز اختلاف و با توجه به اینکه یکی از
شرایط اعتبار شرط داوری در ارتباط با دعاوی. مربوط به اموال عمومی و … م: «در مورد
معاملات و قراردادهای واقع بين اتباع ایرانی و خارجی تا زمانی که اختلافی ایجاد نشده.
است طرف ایرانی …
سل تی تی – برگه 160 – مقالات سل تی تی
https://saltiti.ir/category/saltiti/page/160/
13 ژانويه 2018 … دانلود فایل شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن. Published on دی
۲۳, ۱۳۹۶ Author adminLeave a comment. شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و
ضمانت اجرای آن شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن هدف از این
پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن بصورت …
بررسی اعتبار شرط داوری در معاملات دولتی با تأکید … – مرجع دانلود …
alborzwrestling.ir/بررسی-اعتبار-شرط-داوری-در-معاملات-دولت/‎Cachedفصل سوم : شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن. 3-1- مفهوم دولت و
قراردادهای دولتی. 88. 3-1-1- مطالعه شمول اصل 139 قانون اساسی در مورد شرکت های
دولتی 93. 3-1-1-1- فرق بین دولت و شرکت دولتی از منظر قانون تجارت 94. 3-1-1-2-
فرق بین دولت و شرکت دولتی از منظر دیگر قوانین و مقررات 95. 3-1-1-3- تفکیک
بین …
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن – بانک علمی …
bankelmi.ir/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ض/‎Cached30 دسامبر 2017 … عنوان این مقاله : شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن. هدف از این
پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن بصورت کامل و جامع
مورد بررسی قرار می گیرد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد
میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید
کاملترین فایل شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
hesamdl.guash.ir/vote/1057-2‎Cachedسلام.به وبسایت ما خوش آمدید. به صفحه دانلود فایل(شرایط اعتبار داوری در معاملات
دولتی و ضمانت اجرای آن)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت
هزینه ای ناچیز فایل{شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن}را دانلود
خواهید کرد هدف از این پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن

داوری پذیری اختلافات راجع به اموال عمومی و دولتی – وب سایت پرتو |
www.h-partow.com/contentDetails.aspx?Typeid=219‎Cachedمبحث اول: داوری پذیری دعاوی مربوط به اموال دولتی: اموال دولتی اصطلاحی است که در
برخی قوانین مانند قانون مدنی، قانون اساسی و قانون آیین دادرسی مدنی بکار رفته است
و …. و مؤسسات دولتي نباشد، با اطلاع قبلي وزارت امور اقتصادي و دارايي و اجازه
بالاترين مقام دستگاه اجرايي ذيربط با رعايت مقررات ‌مربوط به معاملات دولتي مجاز
مي‌باشد.
بررسی شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن-پایان …
abiketab.com/2016/10/…/بررسی-شرايط-اعتبار-داوري-در-معاملات-دو/‎Cachedبررسی شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن-پایان نامه کارشناسی
ارشد. Published by 92 on اکتبر 4, 2016. در این سایت فقط تکه هایی از این مطلب
درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا
شکل ها درج نشود. شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت

روزنامه رسالت85/3/24: قواعد اختصاصي حاکم بر قراردادهاي دولتي
www.magiran.com/npview.asp?ID=1102724‎Similar14 ژوئن 2006 … يکي از مواد بسيار مهم قانون مدني در خصوص قراردادها ماده 190 است که داراي 4 بند بوده و
شرايط اعتبار معاملات يا قراردادها را بيان کرده است که مختصرا هريک از اين بندها … به
اينکه مقاله حاضر به بررسي قراردادهاي دولتي مي پردازد، لذا ضمانت اجراي اين دو وصف
اخير را صرفا در مورد نمايندگان شرکت هاي دولتي بررسي مي کنيم.
موافقتنامه داوري – موسسه حقوقی دادمان
daadman.ir/legal-articles/persian-legal…/337-موافقتنامه-داوري.html‎Cachedبا توجه به این که داوری عقد است باید شرایط اساسی لازم برای صحت معاملات ( موضوع
ماده 190 قانون مدنی ) را از حیث قصد و رضای طرفین و اهلیت آنها و معین بودن موضوع و …
طرفین در ضمن معامله یا قرار داد داوری داور خود را معین نکرده باشند بحث می کند ظاهر ماده
458 که از کلمه باید استفاده کرده این است که ضمانت اجرای تخلف عدم رعایت مفاد ماده …
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن – فروشگاه فایل …
filesmarket.ir/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ض/‎Cached30 دسامبر 2017 … عنوان این مقاله : شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن. هدف از این
پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن بصورت کامل و جامع
مورد بررسی قرار می گیرد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد
میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید
ایجاب در معاملات دولتی – پژوهش حقوق خصوصی
jplr.atu.ac.ir/article_7840.html‎Cachedپس از آن، با بررسی مراحل مناقصه و مزایده و تطبیق شرایط ایجاب با مراحل مذکور،
نهایتاً به تعیین ایجاب در معاملات دولتی پرداخته می‌شود. ….. برندهی مناقصه باید قبل
از پایان مدت اعتبار پیشنهادات و در مهلت تعیین شده در اسناد، منعقد شود و ضمانت
اجرای امتناع از آن‌را ضبط تضمین در مناقصه تعیین کرده منظور همان قرارداد کتبی است
که یک …
بررسی و ارزیابی یک راهکار کارآمد برای شبکه مشارکتی به منظور …
yi11932.dl9.ir/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن‎Cachedبررسی و ارزیابی یک راهکار کارآمد برای شبکه مشارکتی به منظور افزایش نرخ ارسال
و استفاده بهتر از منابع در دسترس شبکه · بررسی سیستم بهای تمام شده و روش ABC
در بیمارستان · مقاله پزشکی با عنوان فلكشن جانبی ستون · دانلود تحقیق بررسی
مجازات‌های تبعی در قانون جدید مجازات اسلامی · بررسی محاسبات سبز و سیر تحولات در

نقش تلفیق در برنامه‌های درسی پایه اول ابتدائی و ارائه یك الگوی راهنما …
lp4.ir/files/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن‎Cachedنقش تلفیق در برنامه‌های درسی پایه اول ابتدائی و ارائه یك الگوی راهنما جهت تدوین
برنامه‌های درسی مبتنی بر رویكرد تلفیقی · مدیریت آشوب در عصر جهانی شدن كسب و
كار · تحقیق جامع و کامل شیوه‌های تأمین مالی در ایران · بررسی تاثیر فعالیت های فوق
برنامه بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان · بررسی روند سازماندهی کالا در انبار.
مقاله رشته فیزیک با عنوان مغناطیس (Magnetic) ارزیابی روش‌های بهبود …
ht8761.0one.ir/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن‎Cachedمقاله رشته فیزیک با عنوان مغناطیس (Magnetic) · ارزیابی روش‌های بهبود اتصالات
فولادی موجود برای پیشرفت عملكرد ارتعاشی · مبانی نظری بررسی تاثیر استرس بر
میزان خطای انسانی در بین کارمندان مراقبت پرواز فرودگاه مهرآباد · پاورپوینت پاسخ
به وررزش استقامتی (سیستم قلبی عروقی) · مسوولیت بدون تقصیر دولت و جایگاه آن

بررسی جـایگاه داوری در قراردادهای پیـش فـروش سـاختمان | مپسا
mapsa.co.ir/بررسی-جـایگاه-داوری-در-قراردادهای-پیـ/‎Cachedصرف نظر از دیدگاههای متفاوتی که در خصوص ماهیت قراردادهای پیش فروش مطرح شده
است، قدر مسلّم نفوذ و اعتبار چنین قراردادهایی است. در بحث حاضر تعیین ماهیت
حقوقی قراردادهای پیش فروش اموال، ثمره چندانی ندارد، زیرا فارغ از اینکه قرارداد چه
ماهیتی دارد، بایستی در بردارنده شرایط اساسی صحّت معاملات مذکور در مواد ۱۹۰ به بعد
قانون مدنی …
شناسايي و اجراي احكام داور بين المللي – Ghavanin.com : Iran Law …
www.ghavanin.ir/PaperDetail.asp?id=881‎Cached
Similarدر اغلب كشورها احكام داوري خارجي به احكام قضايي خارجي تشبيه شده اند؛ يعني همان
شرايطي كه براي شناسايي احكام دادگاههاي دولتي خارجي مقرر است بر شناسايي احكام
داوري … ديوان عالي امريكا نيز در راي مشهور سال 1878 رسماً رعايت اصل رفتار متقابل
را در مورد اجراي احكام خارج از امريكا پذيرفته است و اصولاً اصطلاح معامله به مثل
اصطلاحي …
شناسايي و اجراي احكام داور بين المللي | داوری تجاری
www.davaritejari.com/156‎Cached
Similarفقط مواد 972 و 975 قانون مدنی احکام دادگاههای خارجی را, در صورت عدم مخالفت با نظم
عمومی, طبق قانون مجاز شمرده است و ماده 169 قانون اجرای احکام مدنی شرایط اجرای حکم
…… به هیمن ترتیب ممکن است مدعی قبل از تشکیل دادگاه داوری در دادگاههای دولتی طرح
دعوی نموده باشد؛ به عنوان مثال اگر وجود یا اعتبار قرارداد داوری و یا صلاحیت داوران مورد

بررسی شرايط اعتبار داوري در معاملات دولتي و ضمانت اجراي آن-پايان …
lawfile.ir/بررسی-شرايط-اعتبار-داوري-در-معاملات-دو/
4 ا کتبر 2016 … عنوان کامل پایان نامه : اعتبار شرط داوری در معاملات دولتی با تأکید بر رویه بین
المللی قسمتی از متن پایان نامه : 1-1-1-1- داوري اجباري و.
[PDF] ضمانت اجراهای نقض مقررات ماهوی قانون پیش فروش ساختمان
www.ensani.ir/storage/Files/20170830164038-9797-95.pdf‎Cached30 آگوست 2017 … داور. ی. اجبار. ی. از جمله احکام اصل. ی. قانون نامبرده م. ی. باشد. ی. ا. ن. مقاله با بررس. ی
. ضمانت اجراها. ی. نقض مقررات ماهو. ی. قانون پ. ی. ش. فروش ساختمان در صدد ارائه راه. حل
. ها. و. ضمانت. اجراهای. نقض ا. نی. ق. انون. است. کلیدواژگان: قانون. پیش. فروش.
ساختمان. ،. عقد مع. ،نی. قرارداد. پیش. فروش. ساخت. مان. ،. ضمانت اجرا.
خدمات داوری | گروه وكلای بازرگان
www.gvbazargan.com/خدمات-داوری/‎Cachedاز جمله محدودیت های های مطلق می توان گفت که با استناد به ماده ۴۷۰ قانون پیش گفته ،
کلیه قضات و کارمندان اداری شاغل در محاکم قضایی نمی توانند داوری نمایند هرچند با
تراضی طرفین باشد. ضمانت اجرای رای داور: چنانچه شرایط و موانع قانونی و قراردادی
داور به طور کامل رعایت شده و طرفین دعوا رای داور را به اتفاق به طور کلی یا جریی رد
نکنند …
بررسی نهاد داوری در حقوق ایران – موسسه حقوقی ملک پور
https://malekpour.ir/16002-2/‎Cached
Similar18 ا کتبر 2016 … در داوری مشکلات پیچیده، تعارض قوانین کمتر مطرح میگردد؛ داوران مکلف به رعایت
اجرای کامل آیین دادرسی ملی و تشریفات دست وپاگیر محلی نیستند و از لحاظ ادله
اثبات دعوی هم دستشان باز است. مزایای داوری سبب شده است که بازرگانان بینالمللی
اغلب، به جای مراجعه به دادگاههای دولتی، از مراجع داوری داخلی و بینالمللی …
1569،نكات مهم قانون مدني در ارتباط با قراردادها
2rooznameh.ir/…/49117-1569،نكات-مهم-قانون-مدني-در-ارتباط-با-قراردادها‎Cached
Similarبرخي ديگر از شرايط اهميت كم‌تري دارند كه در صورت عدم رعايت عقد غير نافذ خواهد بود.
ماده ١٩٠ قانون مدني: براي صحت هر معامله شرايط ذيل اساسي است: ١) قصد طرفين و رضاي
آن‌ها. ٢) اهليت طرفين. ٣) موضوع معين كه مورد معامله باشد. ٤) مشروعيت جهت معامله. ضمانت
اجراي عدم وجود شرايط اساسي صحت قرارداد، يا بطلان قرارداد است (عقد باطل) و يا عدم …
پاورپوینت ماتریس گروه مشاوره بستون(BCG) مبانی نظری و پیشینه …
number1.na0.ir/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن‎Cachedترجمه قرادادهای بین المللی شرایط عمومی پیمان · موقعیت جغرافیایی و اجتماعی و
فرهنگی جزیرة العرب قبل از اسلام · بررسی عوامل افزایش مطالبات معوق و ارائه
راهکارهایی جهت جلوگیری از افزایش آن · گزارش کارآموزی رشته برق و الکترونیک با
عنوان سیستمهای تلویزیون · بررسی طرح اختلاط بتن پلاستیک با استفاده از روانی
بتن.
تحقیق بررسی اعتبار شرط داوری در معاملات دولتی با تأکید بر رویه …
yz9414.zx5.ir/…/تحقیق-بررسی-اعتبار-شرط-داوری-در-معاملات-دولتی-با-تأکید-بر-رویه-بین-المللی‎Cachedتحقیق بررسی اعتبار شرط داوری در معاملات دولتی با تأکید بر رویه بین المللی,
مبناي داوري در فقه اسلامي,مبناي داوري در حقوق,تعريف داوري بين المللي,مفهوم و ماهيت
حقوقي شرط داوري,شرط داوري و رابطه آن با اقسام شرط ضمن عقد,شرايط اعتبار داوري در
معاملات,,,
اوصاف داور از زبان یک وکیل دادگستری – ایسنا
https://www.isna.ir/news/…/اوصاف-داور-از-زبان-یک-وکیل-دادگستری‎Cached22 آگوست 2015 … یک وکیل دادگستری به بیان ویژگی‌های داور پرداخت. … مواد 466،469،470 از قانون
آیین دادرسی مدنی و هم چنین برخی قوانین مثل قانون راجع به منع مداخله وزراء و نمایندگان
مجلسین و کارمندان در معاملات دولتی و کشوری مصوب 1337 از … براکه‌پور تصریح
کرد: سئوالی که مطرح می شود این است که ضمانت اجرای این مقرره چیست؟
ارزیابی دین ورزی جوانان حوزوی و دانشگاهی رابطه سبک های رهبری روسا و …
ya12504.ly3.ir/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن‎Cachedارزیابی دین ورزی جوانان حوزوی و دانشگاهی · رابطه سبک های رهبری روسا و مدیران
بیمارستان ها با شاخص های عملکرد بیمارستان · بررسی مبانی سیاست خارجی ژاپن ·
بررسی اصول اسلامی در گزارشهای مالی در ایران · تجزیه و تحلیل سیستم عمده فروشی
مواد غذایی · مقاله کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل با عنوان اصل عدم مداخله در امور
داخلی …
[PDF] فسخ قرارداد پیمانکاری از ناحیه کارفرما
https://rgh.ujsas.ac.ir/article-1-71-fa.pdf‎Cachedﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﻃﺒﻖ ﺷﺮاﻳﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﭘﻴﻤﺎن، ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎر ﻛﻪ ﻳﻚ ﺷﺨﺼﻴﺖ. ﺣﻘﻮﻗﻲ اﺳﺖ، اﺟﺮاي ﻋﻤﻠﻴﺎت ﻣﻮﺿﻮﻋﻲ را ﺑﻪ ﻋﻬﺪه
ﻣﻲ. ﮔﻴﺮد . ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ. « ﻗﺮارداد ﻣﻘﺎﻃﻌﻪ ﻳﺎ ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎري. » ﺗﺎﺑﻊ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺤﺎﺳ. ﺒﺎت ﻋﻤﻮﻣﻲ و آﻳﻴﻦ ﻧﺎﻣﻪ. ﻣﻌﺎﻣﻼت دوﻟﺘﻲ
اﺳﺖ و ﺗﺸﺮﻳﻔﺎت ﻣﺰاﻳﺪه و ﻣﻨﺎﻗﺼﻪ ﻧﻴﺰ ﺧﺎص اﻳﻦ ﻗﺮاردادﻫﺎﺳﺖ . ﻗﺮارداد ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎري ﺑﻴﺸﺘﺮ در ﻣﻮرد ﻋﻤﻠﻴﺎت
ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﻲ ﻣﺮﺳﻮم اﺳﺖ، ﻳﻌﻨﻲ. ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎر را ﺑﻴﺸﺘﺮ در ﻣﻮرد ﺳﺎﺧﺖ و ﺳﺎز ﻣﻲ. ﺷﻨﺎﺳﻨﺪ و ﻋﻤﻮﻣﺎً ﻗﺮاردادﻫﺎي
ﭘﻴﻤﺎﻧﻜﺎري.
ضمانت اجرا چیست – تعریف ، معنا و مفهوم ضمانت اجرا
abdilawyer.com/…/ضمانت-اجرا-چیست-تعریف-معنا-مفهوم-ضمانت-اجرا2772.html‎Cached
Similarضمانت اجرا عبارتست از وسیله مستقیم یا غیرمستقیم برای انجام دادن الزامات قانونی
(اعم از امر و نهی) و یا جبران زمان زیان‌دیده یا به عبارت دیگر ابزاری است که اجرای موثر
… 1ـ ضمانت اجراي كيفري يا جزائي يا عقوبتي كه در نتيجه آن نوعي مجازات و يا جريمه
بر عامل تخلف تحميل ميكند، نقصان و يا تاوان بردارائي، آبرو و اعتبار يا زندگي و …
ضمانت اجرای آراء داوری داخلی – سایت حقوقی محمد حسنی
https://mohammadhassani.ir/آیین…/666-ضمانت-اجرای-آراء-داوری-داخلی‎Cached31 آگوست 2012 … بنا بر این رای داوری علاوه بر موجه بودن و با استدلال بودن نبایست مخالف با قوانین
موجد حق باشد تا ارزش و اعتبار حمایت قانونی جهت اجراء را داشته باشند و در صورت
فقدان ۲ عنصر مهم رای داور دارای خصیصه اجراء نبوده و قابل ابطال در مراجع ذیصلاح
قضایی است ضمانت اجراء رای داور مراجع احکام دادگستری بوده و از این طریق …
[DOC] تعيين قانون حاكم بر قراردادها
ftp://ftp.istt.ir/Download/…/قانون%20حاكم%20بر%20قرارداد.doc‎Cached
Similarعلت الزام آور بودن قرارداد آن است كه قانون به آن ضمانت اجرا مي دهد و از آنجا كه توافق در
مورد قانون صلاحيتدار تابع هيچ قانوني نيست ( چون حسب فرض تنها قانون لازم الاجرا
نسبت به روابط متعاقدين قانوني ….. نكته ديگري كه در مورد حكومت قانون محل انعقاد
نسبت به شرايط انعقاد قرارداد قابل ذكر است مربوط به مشروعيت براي معامله مي باشد .
نحوه انعقاد قراردادهای الکترونیکی و ویژگی های آن
clk.journals.pnu.ac.ir/article_189_0.html‎Cached
Similarماهیت قراردادهای الکترونیکی در رابطه با اعتبار، شکل و همگونی آن با قواعد و مقررات
عمومی حقوق مدنی راجع به قرارداد ها، یکی از مباحث جدیدی است که شناخت و بررسی … لذا
انتشار آراء و افکار حقوقدانان در نحوه های متعدد توصیفی, مروری, تحلیلی و پژوهشی
بطبع در گسترش تجارت الکترونیکی و ایجاد قوانین و اجرای مناسب آن نقش مهمی را …
کانون وکلای دادگستری اصفهان – داوری قضاوتی ،نسرين رضاييان عمران
isfahanbar.org/vdcbugbaprhba.iur.html‎Cached
Similar25 دسامبر 2013 … در خصوص قرارداد داوری به صورت مستقل منعقد میشود بحثی نیست چون به عنوان یک
عقد مستقل با داشتن شرایط اساسی معامله وبه موجب ماده ده قانون مدنی عقدی معتبر …. م)
به علاوه ضمانت اجرای تخلف از شرط، اغلب استقرار حق فسخ برای مشروط له است و
اینطور نیست که سرنوشت شرط و عقد همیشه به هم پیوسته باشد و تجزیه …
تنظیم حقوقی و تخصصی قرارداد ها _ وکیل امور قراردادها
iran-gharardad.com/legal-regulation-and-technical-contracts/‎Cached
Similarکلیه موارد مربوط به خسارات ها و مسئولیت ها و میزان آن ها (بالمناصفه، تضامنی، نسبی)
خیارات و فسخ، زمان ها و مواعد، ضمانت اجراها و… باید در قسمت شروط ضمن عقد پیش
بینی شود. یادتان باشد هر تعهدی در قرارداد باید دارای ضمانت اجراء باشد و این ضمانت
اجرا هم نباید به طور کلی تعیین شود چرا که ضمانت اجرای یک تعهد قابل تسری به
تعهد …
[PDF] ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﯽ 139 ﻫﺎي اﺻﻞ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان – فصلنامه مطالعات راهبردی
quarterly.risstudies.org/article_934_b1dea857b44ac8fd480545fa5bfcc608.pdf‎Cached
Similarرا. از ﺣﯿﺚ اداري و اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﻠﻤﺪاد ﻧﻤﻮد . در اﯾﻨﺠﺎ ذﮐﺮ ﻧﮑﺎت ذﯾﻞ ﺿﺮوري اﺳﺖ. : اول . ﺑﻪ ﺻﺮاﺣﺖ اﺻﻞ.
139. ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﯽ. ﮐﻪ ﺻﻠﺢ دﻋـﺎوي و ﯾـﺎ ارﺟـﺎع. آ. ن ﺑـﻪ داوري در. اﻣﻮال ﻋﻤﻮﻣﯽ را ﻣﺜﻞ اﻣﻮال دوﻟﺘﯽ ……
ﮔﺬار ارﺟﺎع اﯾﻦ دﺳﺘﻪ از دﻋﺎوي را ﺑﻪ داوري و. ﻧﯿﺰ ﺻﻠﺢ آﻧﻬﺎ را ﻣﻨﻮط ﺑﻪ ﺗـﺼﻮﯾﺐ ﻫﯿـ. تﺄ. وزﯾﺮان وﺗﺤﺖ
ﺷﺮاﯾﻄﯽ. ،. اﺟﺎزه ﻣﺠﻠﺲ ﮐﺮده اﺳﺖ . ﺿﻤﺎﻧﺖ اﺟﺮاي ﺗﺨﻠﻒ از اﯾﻦ ﺷـﺮط. ،. ﻣﺎﻧﻨـﺪ. دﯾﮕﺮ اﻋ. ﻤﺎل ﺣﻘﻮﻗﯽ ﮐﻪ
اﻋﺘﺒﺎر آﻧﻬﺎ ﻓﺮع …
داوری در آیین دادرسی مدنی – وکالت آنلاین
www.vekalatonline.ir/articles/4327/داوری-در-آیین-دادرسی-مدنی/‎Cached
Similar27 ژوئن 2012 … به موجب ماده ۴۵۵ این قانون ، حتی قبل از بروز اختلاف و دعوا ، متعاملین می توانند ضمن
معامله یا به موجب قرارداد جداگانه تراضی نمایند که در صورت بروز اختلاف بین آنان ، به
… دوم – اگر هر دو طرف قرارداد ، از دستگاههای دولتی و داور شخصی غیر از مقامات و
مسئولین ذیربط دولتی باشد ، در این صورت شرط داوری فاقد اعتبار است .
سازوکار تعیین قانون حاکم در قراردادها – مطالعات سیاستی نفت و گاز …
icmstudy.ir/سازوكار-تعيين-قانون-حاكم-در-قراردادها/‎Cached
Similar20 ژانويه 2017 … علت الزام آور بودن قرارداد آن است که قانون به آن ضمانت اجرا می دهد و از آنجا که توافق در
مورد قانون صلاحیتدار تابع هیچ قانونی نیست ( چون حسب فرض تنها قانون ….. اگر
محکوم علیه مشاهده کند که نتوانسته مسائل خود را در مرجع داوری مطرح کند یا موافقتنامه
ارجاع اختلاف به داوری فاقد اعتبار بوده یا رأی صادره از محدوده شرایط …
[PDF] 599 K – مجله حقوقی بین المللی
www.cilamag.ir/article_15796_4da86ebab1b242381d7cc7148795a489.pdf‎Cached
Similarداوری. ها. و قراردادها و معامالت. نفت. ی. به کار بست. مقاله حاضر. ،. مبانی و. کاربرد. این
نظریه را. به محک نقد و پرسش. می. گذارد . در رابطه با مبانی این. نظریه، ضمن تبیین
مفهوم نظام حقوقی. ،. استدالل. می. شود که. نظریه. Lex Petrolea. به لحاظ فقدان. مؤلف. ه.
های. الزم از جمله منبع حقوقی مستقل. و ضمانت اجرایی. از،. شرایط الزم برای یک نظام …
امکان ابطال رای داوری در قانون داوری تجاری بین‌المللی |دفتر حقوقی موکل
www.movakkel.com/…/1196-امکان-ابطال-رای-داوری-در-قانون-داوری-تجاری-بین‌المللی-دفتر-حقوقی-موکل.html‎Cachedبند یک ماده ٣٣ قانون داوری تجاری بین‌المللی: ویژگی برجسته این آرا را بیان می‌کند،
می‌گوید: همانگونه که رأی داوری ابطال‌پذیر با درخواست یكی از طرفین توسط دادگاه
اعتبار خود را از دست می‌دهد، رای‌های داوری باطل موضوع ماده ٣٤ قانون داوری تجاری
بین‌المللی هم اساسا باطل و غیرقابل اجرا است و قانونگذار در بندهای متعددی جهات ابطال
و بطلان رای …
ضمانت اجراي آرای داوري داخلي قسمت دوم | مشاوره حقوقی رایگان |مشاوره …
lawgostar.com/ضمانت-اجراي-آرای-داوري-داخلي-قسمت-دوم/‎Cached
Similar1 سپتامبر 2015 … این قاعده همان اعتبار امر مختومه است که در بند «۶» ماده «۸۴» ق.آ.د.م پیش‌بینی و شناخته
شده و از جمله ایراداتی است که خوانده می‌تواند در پاسخ به دعوی، مطرح نماید. دوم اینکه رای
داوری قطعی و لازم‌الاجرا است، مگر اینکه ابطال شود. به عبارت دیگر اجرای اجباری رای
داوری از ضمانت اجرای قانونی برخوردار است و مکانیسم قدرت عمومی …
داور مرضی الطرفین – وکالت تخصصی دعاوی 41781 – 021
https://www.allahdad.org/news-detail/38/‎Cachedتعریف داوری. در اصطلاح حقوقی داوری عبارت است از رفع اختلاف بین متداعیین در
خارج از دادگاه به وسیله شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی مرضی الطرفین و گاها
انتصابی … 3- اختلاف کارگزاران بورس با یکدیگر و اختلاف بین فروشندگان یا
خریداران با کارگزاران که از معاملات بورس ناشی گردد . … شرایط سلبی ( ممنوع از داور
بودن ) :.
حقوق ایرانی – قابليت اعتراض خارج از مهلت نسبت به رأي داوري
iranianlaw.blogfa.com/…/قابليت-اعتراض-خارج-از-مهلت-نسبت-به-رأي-داوري-‎Cachedدر باب داوري، اصل را بر صحت آراء، گذاشته است؛ مگر به آن ترتيبي كه در قانون
پیش‌بینی‌شده است، بطلان (مطلق يا نسبي) يا عدم قابليت اجرای رأي داوري، اثبات
شود. …. هم‌چنین زمانی‌که اموال عمومي و دولتي در ميان باشد و اختلاف راجع به آن اموال حادث
گردد (بند دوم)، ارجاع به داوري، منوط به حصول شرايطي است كه مي‌بايست هرکدام از موارد
مذكور را …
دعوای ابطال رأی داوری در رویه دادگاه‌ها – انتشارات چراغ دانش
https://cheraghdanesh.com/…/دعوای-ابطال-رأی-داوری-در-رویه-دادگاه‌/‎Cached
Similarدعوای ابطال رای داوری در قوانین و مقررات قانونی. از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
از قانون حمایت از … بطلان، ضمانت اجرای عدم رعایت تشریفات داوری راجع به اموال
دولتی.. ۱۱۹. اشتباه دادگاه بدوی در تشخیص زمان اعتراض خارج … تمدید حدود صلاحیت و
اعتبار داور در رسیدگی به موضوع اختلاف.. ۱۷۲. عدم وصف ترافع در پذیرش یا رد
درخواست …
[PPT] نکاتی پیرامون جنبه شکلی تنظیم قراردادها فرمت ثابت امضاء کلیه …
irannano.org/filereader.php?p1=main…pptx&p2=static…‎Cached
Similarسرفصل خواسته‌ها و شرایط خود را فهرست‌وار پیش از تنظیم قرارداد یادداشت نموده و به
ترتیب از قبل تعیین شده در قرارداد جاسازی نمایید …. مناسب است که در قرارداد به
نفع متعهد له حق نظارت در کلیه موضوعات مرتبط با اجرای قرارداد پیش بینی شود و
عنداللزوم از ضمانت اجراء های مربوطه از قبیل عدم پرداخت مرحله آتی قرارداد استفاده شود.
[PDF] ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺎﻧﮑﺪﺍﺭﻱ ﻻﻳﺤﻪ
https://cbi.ir/page/15040.aspx‎Cached24 جولای 2016 … ﺷﺮﺍﻳﻂ ﻭ ﻧﺤﻮﻩ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ” ﺑﺎﻧﮏ. ﻫﺎ. ﻭ ﻣﺆﺳﺴﺎﺕ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﻱ ﻏﻴﺮﺑﺎﻧﮑﻲ. ” ۵۰. ۱۰. ﻓﺼﻞ ﺷﺸﻢ. –. ﻧﻈﺎﺭﺕ. ۱۶. ۱۹.
ﻓﺼﻞ ﻫﻔﺘﻢ. –. ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ ﺍﻧﺘﻈﺎﻣﻲ. ۱۶. ۲۳. ﻓﺼﻞ ﻫﺸﺘﻢ. –. ﺻﻨﺪﻭﻕ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﭙﺮﺩﻩ. ﻫﺎ. ۱۷. ۲۶ ….. ﻫﺎﻱ ﺩﻭﻟﺘﻲ. ﺑﺎ
ﻭﺯﻳﺮ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻭ ﺩﺍﺭﺍﻳﻲ. ﺍﺳﺖ . ﻣﺎﺩﻩ. ٣٢. -. ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻋﻀﺎﻱ. ﻫﻴﺄﺕ. ﻣﺪﻳﺮﻩ ﺑﺎﻧﮏ. ،٥. ٧. ﻳﺎ. ٩. ﻧﻔﺮ ﺍﺳﺖ .
ﻣﺎﺩﻩ. ٣٣. -. ﺍﻋﻀﺎﻱ. ﻫﻴﺄﺕ. ﻣﺪﻳﺮﻩ ﺑﺎﻧﮏ ﺑﺎﻳﺪ. ﻓﺎﻗﺪ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺳﻤﺖ ﺍﺟﺮﺍﻳﻲ ﺩﺭ. ﺑﺎﻧﮏ. ﺑﻮﺩﻩ.
[PDF] ي ﺑﺎﻧﮑﯽ ﻫﺎ ﭘﺮداﺧﺖ ﻧﻘﺶ ﺑﺎﻧﮏ ﻣﺮﮐﺰي در – فصلنامه پژوهش‌های پولی-بانکی
jmbr.mbri.ac.ir/article-1-57-fa.pdf‎Similar15 فوریه 2011 … ﻃﺮﯾﻖ اﺟﺮاي ﺛﺒﺖ ﺑﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﻣﺆﺳﺴﻪ دوﻟﺘﯽ ﻗﺎﺑﻞ اﺟﺮاﺳﺖ. . دادن وام و اﻋﺘﺒﺎر و ﺗﻀﻤﯿﻦ وام و اﻋﺘﺒﺎرات اﻋﻄﺎﯾﯽ ﺑـﻪ
. ﺷـﺮﮐ. ﺖ. ﻫـﺎ. ي دوﻟﺘـﯽ و. ﺷﻬﺮداري. ﻫﺎ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﺆﺳﺴﺎت واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ دوﻟـﺖ و ﺷـﻬﺮداري ….. ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﻧﺴﺒﯽ
ﺗﻌﻬﺪات ﻧﺎﺷﯽ از اﻓﺘﺘﺎح اﻋﺘﺒﺎر. اﺳـﻨﺎدي، ﻇﻬﺮﻧﻮﯾﺴـﯽ ﯾـﺎ. ﺿﻤﺎﻧﺖ. ﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎي ﺻﺎدر از ﻃﺮف. ﺑﺎﻧﮏ. ﻫﺎ. و. ﻧﻮع و
ﻣﯿﺰان وﺛﯿﻘﻪ اﯾﻦ ﻗﺒﯿﻞ ﺗﻌﻬﺪات. 7 . ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺷﺮاﯾﻂ ﻣﻌﺎﻣﻼت اﻗﺴﺎﻃﯽ ﮐﻪ اﻋﺘﺒﺎر آن از ﻃﺮف.
تاثیر حکم کیفری بر اعتبار قراردادها | وکیل|مشاور حقوقی| مهدی خاکشور
khakshoor.ir/تاثیر-حکم-کیفری-بر-اعتبار-قراردادها/‎Cached
Similar6 آوريل 2016 … چه عجب که بالاخره در یک قانون کیفری ضمانت اجرای بطلان معامله هم تصریح گردید تا
دیگر نوبت به نظریه پردازی حقوقی نرسد!! در این قانون به بطلان معامله مقام دولتی با
دولت تصریح شده است. ای کاش در تمام قوانین کیفری در ارتباط با قراردادها علاوه بر
تعیین مجازات، حواس قانونگذار به ذکر بطلان و صحت قرارداد منعقد …
در تنظیم قراردادهای «پیش خرید آپارتمان» باید به چه نکاتی توجه کنیم …
www.tabnak.ir/…/در-تنظیم-قراردادهای-پیش-خرید-آپارتمان-باید-به-چه-نکاتی-توجه-کنیم‎Cached
Similar23 فوریه 2017 … می‌توان برای ضمانت اجرای این تعهدات عنوان کرد، ملک هر کدام از این شرایط را نداشته
باشد با توجه به نظر کارشناس از ثمن معامله کاسته می‌شود و یا خریدار حق فسخ معامله را
دارد. بهای ملک و چگونگی پرداخت آن نیز امری است که باید با دقت و با جزییات در
قرارداد پیش فروش آپارتمان اعلام شود. معمولاً بهترین شیوه، الزام خریدار …
داوری قراردادها – وکیل من
https://www.vakileman.com/داوری-قرار-دادها/‎Cachedدر این صورت تعیین قوانین حاکم بی مورد می شود زیرا همه قوانین یکسان هستند. این
کار اولین بار در سال 1980 در وین توسط کنوانسیون سازمان ملل متحد راجع به قراردادهای
فروش بین المللی کالا صورت گرفت. به موجب این قرارداد 74 کشور قوانین شان راجع
یه تشکیل و انعقاد، حقوق و تعهدات طرفین و ضمانت های اجرایی عدم انجام تعهداتفروش …
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن – بانک دانلود فایل
moshtare.ir/…/شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دولتی-و-ضمانت-اجرای-آن?…‎Cached16 ژانويه 2018 … عنوان این مقاله : شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن هدف از این
پایان نامه شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن بصورت کامل و جامع
مورد بررسی قرار می گیرد.
ماهیت ضمانت اجراهای اداری درنظام حقوقی‌ایران – تحقیقات حقوقی آزاد
alr.iauctb.ac.ir/article_524724.html‎Cachedضمانت اجرای اداری واکنش و عکس العمل نظام اداری در قالب قوانین و مقررات خاص اداری به
تخلف یا. تخلفات کارگزاران و ماموران دولتی می باشد. همانطور که از تعریف مذکور
برمی آید ضمانت اجراهای اداری هم. چون سایر ضمانت های اجراهای کیفری، حقوقی و… نوعی
واکنش و پیامد عملی ااعمال انجام شده می باشد. با این. تفاوت که ماهیت ضمانت اجراهای
مذکور …
داوری بین المللی – موسسه حقوقی دادار عدالت -خدمات مشاوره وکالت وکیل …
www.dadaredalat.com/index.php/our-services/…/international‎Cachedباعث شده است که امروزه اکثریت دعاوی تجاری بین المللی از طریق داوریهای بین
المللی رسیدگی و حل و فصل شود بطوریکه اگر در مبادلات بین المللی داوری را از زمره
رسیدگی ها خارج کنیم کمتر تاجری حاضر است با تاجر تبعه کشور دیگر معامله نماید
زیرا نسبت به آینده رابطه قرار دادی و تجاری خود و تعهدات و آثار حاصله و ضمانت اجرا آن
و نیز …
مقررات داوري در دعاوي مربوط به اموال عمومي و دولتي – دکتر مرتضي …
www.hvm.ir/detailnews.aspx?id=47901‎Cached19 نوامبر 2016 … این حقوقدان به اصل ۱۳۹ قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در این اصل آمده است که صلح
دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی یا ارجاع آن به داوری در هر مورد، … مورد
ضمانت اجرای عدم اخذ مصوبه هیات وزیران نیز این پرسش مطرح می شود که اگر قرارداد
داوری منعقد شده اما مجوز هیات وزیران اخذ نشود و داوری انجام و منجر به صدور رای شود، …
آیین‌نامه مالی و معاملاتی سازمانهای مناطق آزاد تجاری صنعتی – روزنامه رسمی
www.rooznamehrasmi.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=874‎Cached23 آوريل 2013 … ر کمیسیون معاملات: هیئتی که فرایند برگزاری، تعیین برنده، اتخاذ تصمیم در
خصوص تجدید و یا لغو مناقصه/ مزایده و سایر وظایف مربوط در این آیین‌نامه را بر عهده
دارد. ز کمیته فنی … ب نظارت و هماهنگی در اجرای قوانین و مقررات حاکم بر عملیات
مالی سازمان و حفظ و حراست از اسناد و دفاتر مالی. پ نگهداری و تحویل و …
اجرای رأی داور | سایت پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم
pajoohe.ir/اجرای-رأی-داور__a-39518.aspx‎Cached
Similar15 نوامبر 2014 … داور کسی است که سمت قضاء در دستگاه دولتی ندارد ولی در مرافعات بالقوه یا بالفعل
رسیدگی قضایی کرده و فصل خصومت نموده و رأی می‌دهد. رأی نیز به معنای … ضمانت
اجرای عدم اجرای رأی داور توسط محکوم‌علیه، تکلیف دادگاه به صدور اجرائیه است. البته
تکلیف … رأی صادره مخالف قوانین موجد حق باشد. 2. داور نسبت به …
آئین نامه صدور ضمانت نامه های بانکی – بنیان قرارداد ایرانیان
contracts.ir/آئین-نامه-صدور-ضمانت-نامه-های-بانکی/‎Cached
Similarدر این بخشنامه ضمن تاکید بر حسن اجرای آن و نظارت دقیق از بانک ها درخواست شده است
نسخه‌ای از بخشنامه داخلی نیز به مدیریت‌کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری
بانک مرکزی ارسال شود. بخشنامه شماره ۳۳۷۸۶۴/۹۴ مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۴; ابلاغ «آیین‌نامه
تضمین معاملات دولتی» به همراه چهار فقره فرم نمونه ضمانت‌نامه‌های شرکت در فرایند
ارجاع کار، …
دعوي ابطال سند رسمي دعوايي است که خواسته آن اعلام بي اثر بودن يک يا
dadshid.com/2016/11/28/ابطال-سند-رسمی-چگونه-سند-باطل-کنیم/‎Cached
Similar28 نوامبر 2016 … براي درك بهتر مفهوم ذهني ضمانت اجرا تعريف ساده حقوقي آنرا در نظر ميگيريم: ضمانت
اجرا نتيجه يك قاعده حقوقي است. اين ضمانت اجرا يك واكنشي ايجاد مينمايد، يعني بطور
كلي يك واقعه ناگواري را براي مسبب نقض قاعده پيش مي آورد. در صورت لزوم ممكن است
كه اين ضمانت اجرا از طرف نيروي عمومي (قدرت دولتي) تحميل شود.
لايحه قانوني راجع به منع مداخله وزراء و نمايندگان مجلسين و كارمندان دولت …
www.accpress.com/news/…/لايحه-قانوني-راجع-به-منع-مداخله-وزراء-و/‎Cached
Similarمـــاده اول-. از تاریخ تصویب این قانــون اشخاص زیر: ۱- نخست وزیر، وزیران ، معاونین و
نمایندگان مجلسیــن . ۲- سفــرا، استانداران ، فرمانداران کل ، شهــــرداران و نمایندگان
انجمن شهر. ۳- کارمندان وصاحب منصبان کشوری ولشکری وشهرداریها ودستگاههای وابسته
به آنها. ۴- کارکنان هر سازمان یا بنگاه ها یا شرکت یا بانک یا هرموسسـه دیگر که …
تاثیر ادعای فسخ قرارداد بر اعتبار شرط داوری – پژوهشگاه قوه قضاییه
www.jpri.ir/Default.aspx?tabid=6558‎Cachedشانزدهمین جلسه نقد و تحلیل آراء قضایی در دادگاه های تجدیدنظر استان تهران با موضوع
«تاثیر ادعای فسخ قرارداد بر اعتبار شرط داوری» در روز سه شنبه 93/12/5 برگزار
گردید. در رأی مورد بررسی در این جلسه با بیان چند دلیل از جمله این استدلال که «با
اعلام فسخ، شرط داوری نیز منحل خواهد شد» صلاحیت نهاد داوری برای رسیدگی به دعوای …
[DOC] مدیریت خرید وتدارکات در سازمان – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی
tosea.mui.ac.ir/sites/tosea.mui.ac.ir/files/tadarokat.doc‎Cached
Similarتصمیم به خرید و انتخاب فروشنده 4. تصمیمات خرید 5. برنامه ریزی خرید 10. فرایند
انجام خرید و تحویل کالا 12. انواع خرید 13. خریدهای دولتی 19. خلاصه فصل اول 27 …
لذا مسئولیت مدیران خرید از حالت فرعی و از نوع واحدی، که عمده وظایف آن اجرای
سفارشات و درخواست های سازمان با شد، به شبکه گسترده ای از فعالیت ها و ارتباطات
در سیستم …
پایگاه جامع روزنامه مناقصه مزایده – بررسی جرایم و تخلفات کارکنان …
monaghesatiran.ir/…/13084-بررسی-جرایم-و-تخلفات-کارکنان-دولت-در-امور-معاملاتی.html‎Cached
Similar1 ا کتبر 2016 … در حالیکه جرم جزایی مستقلاً و بدون ورود خسارت هم قابل تحقق است (مثل شروع به جرم
در برخی موارد) و ضمانت اجرای آن هم کیفر یا اقدامات تأمینی پیش‌بینی شده در قوانین و
مقررات جزایی است و همانطور که بیان شد، طبق قانون مجازات اسلامی، جرم کیفری عبارت
است از: «هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن …
داوری چگونه در تسریع حل و فصل اختلافات کاربرد دارد ؟ | ایران قانون
irlaw.ir/1395/05/داوری-چگونه-در-تسریع-حل-و-فصل-اختلافات-ک/‎Cached4 آگوست 2016 … ماده ۴۵۹ قانون آیین دادرسی مدنی در این مورد مقرر می دارد: « در مواردی که طرفین معامله یا
قرارداد متعهد به معرفی داور شده ولی داور یا داوران خود را معین نکرده باشند و در موقع …
قطعیت یافته و ذی نفع می تواند از دادگاه ارجاع کننده دعوا به داوری و یا دادگاهی که
صلاحیت رسیدگی به اصل دعوا را دارد ، درخواست صدور برگ اجرایی نماید.
[PDF] ﻣﺎﻫﯿﺖ ﺣﻘﻮﻗﯽ دﯾﻮان داوري دﻋﺎوي اﯾﺮان و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ و اﯾﺎﻻت ﻣﺘ – نشریات دانشگاه آزاد …
journals.srbiau.ac.ir/article_9886_5b7b65022ed0be3a470188fca3fb906e.pdf‎Cached4 نوامبر 1979 … در اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ و ﻣﺎﻫﯿﺖ دﯾﻮان داوري دﻋﺎوي اﯾﺮان و اﯾﺎﻻت ﻣﺘﺤﺪه ﮐﻪ ﻣﺤﺼﻮل اﯾﻦ ﺑﯿﺎﻧﯿﻪ اﺳﺖ ﻣﻮرد … دوﻟﺘﯽ
.ا.ج. اﯾﺮان. « ﺗﺴﺨﯿﺮ ﻻﻧﻪ ﺟﺎﺳﻮﺳﯽ. » ﯾﺎد ﻣﯽ ﺷﻮد. ٢. -. اﻣﺎم ﺧﻤﯿﻨﯽ در ﺗﺎرﯾﺦ. /4. /12. 1358. ﭘﯿﺎﻣﯽ در ﻣﻮرد
ﺗﺼﺮف ﺳﻔﺎرت آﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻪ ﺷﺮح. ذﯾﻞ ﺻﺎدر ﻓﺮﻣﻮدﻧﺪ. : ﺑﺴﻢ اﷲ اﻟﺮﺣﻤﻦ اﻟﺮﺣﯿﻢ. ﺟﻨﺎﯾﺎت ﺷﺎه ….. ﺗﻔﺎوت اﺻﻠﯽ ﺑﯿﺎﻧﯿﻪ
ﻋﻤﻮﻣﯽ و ﺑﯿﺎﻧﯿﻪ ﺣﻞ و ﻓﺼﻞ ادﻋﺎﻫﺎ در اﯾﻦ ﺑﻮد ﮐﻪ اﻋﺘﺒﺎر ﺑﯿﺎﻧﯿﻪ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺑﺎ اﺟﺮاي ﺗﻮاﻓ. ﻖ.
[PDF] مجله تحقيقات حقوقي – تحقیقات حقوقی – دانشگاه شهید بهشتی
lawmagazine.sbu.ac.ir/article/download/1017/1017
رو،. ﻣﻘﺮرات. ﭘﺮدازان ﺣﻘﻮق اﻋﻢ از دوﻟﺘﯽ و ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺑﺮ آن ﺷﺪه. اﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺣﺪ اﻣﮑﺎن از اﻧﺤﺼﺎر. ﻗﺎﻋﺪه. ﮔﺬاري
ﺳﻨﺘﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ دوﻟﺖ. ﻫﺎ و ﻧﻬﺎدﻫﺎي واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ آﻧﻬﺎ و در ﭼﺎرﭼﻮب ﺣﻘﻮق. اﻟﺰام. آور ﻧﻈﯿﺮ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻣﻠﯽ و ﯾﺎ … از
ﻗﻮاﻋﺪ داوري آﻧﺴﯿﺘﺮال. )1976 . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ داوران ﻣﯽ. ﺑﺎﯾﺴﺖ ﭼﻨﺎن ﻋﻤﻞ ﮐﻨﻨﺪ. ﮐﻪ ﺣﺘﯽ. اﻻﻣﮑﺎن ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﺟﺮاﯾﯽ
رأي ﺧﻮد را. در ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺗﻀﻤﯿﻦ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . 2. Jiang, Lili, “An Evaluation of Soft Law
as …
پژوهه » موضوعات پایان نامه رشته حقوق-گرایش حقوق خصوصی
pajooheh.ir/209-2/‎Cached
Similarاجرای قانون خارجی در دادگاه های داخلی از نظر حقوق بین المللی خصوصی ایران و حقوق
تطبیقی … وضعیت قراردادها و حقوق و تعهدات شرکت های دولتی پس از خصوصی شدن …
محدودیتهای مدیران شرکتهای سهامی در انجام معاملات در حقوق ایران و انگلستان. اصل
تناظر. شرایط تحقق غصب. موافقتنامه داوری تجاری بین المللی. تقسیم مسئولیت
میان …
داوری قضاوتی – حقوقدانان
https://www.hoghooghdanan.com/…/2567-1390-10-27-17-43-24.html‎Cachedدر خصوص قرارداد داوری به صورت مستقل منعقد میشود بحثی نیست چون به عنوان یک
عقد مستقل با داشتن شرایط اساسی معامله وبه موجب ماده ده قانون مدنی عقدی معتبر خواهد
بود. …. م) به علاوه ضمانت اجرای تخلف از شرط، اغلب استقرار حق فسخ برای مشروط له
است و اینطور نیست که سرنوشت شرط و عقد همیشه به هم پیوسته باشد و تجزیه پذیری

[PDF] ایرادات با اثر مانع دائمی در داوری تجاری بین المللی
iraniansaed.org/Eiradat%20ba%20asar%20Davari%20dar%20Davari%20Tejari.pdf‎Cached
Similarصالحیت شخصی یا موضوعی داور. و. ایراد مربوط به دعوا م. انند. ایراد اعتبار امر مختومه.
؛ و یا از حیث آمره یا غیر آمره. بودن ایراد. به نظر می رسد. تقسیم بندی. مناسبی. که می
توان از ایرادات در دا. وری تجاری بین المللی. ارائه دارد. ، تقسیم. بندی از. حیث آثار
ایراد می باشد . طبق این تقسیم بندی. که مورد تبعیت بعض قوانین مدرن جهان مثل
قانون.
آيين‌نامه اجرايي نظام اقساطي واگذاري – سازمان خصوصی سازی
www.ipo.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=1&pageid=1039‎Cached
Similarآيين‌نامه نظام اقساطي واگذاري و نحوه دريافت بهاي حقوق قابل واگذاري. ماده 1- در اين
آيين‌نامه اصطلاحات زير در معاني مشروح مربوط به كار برده مي‌شوند: الف- قانون: قانون
اجراي سياست هاي كلي اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسي. ب- مورد معامله: سهام، سهم الشركه
، حق تقدم ناشي از سهام و سهم الشركه، حقوق مالكانه دولت، موسسات و شركت هاي دولتي در
شركت …
وبلاگ دکتر همایون مافی
www.drmafi.blogfa.com/‎Cached
Similar4- ضمانت اجرا در حقوق بین الملل عمومی، چاپ شده در همایش جهانی شدن حقوق و چالشهای آن،
دانشگاه فردوسی مشهد، ۱۳۸۵ … 19 – اعتبار امر مختوم آراء داوری در حقوق ایران و آمریکا،
فصلنامه پژوهشهای حقوق تطبیقی،(علمی- پژوهشی)، دوره 19 ، شماره 4 (پیاپی 90 ) ،
زمستان 1394 ، همراه با آقای حسین ….. ۹٫ بررسی قوانین حاکم در داوری تجاری بین
الملل.
دکتر ماشاءاله بناء نیاسری – اعتبارات اسنادی تجاری
niasari.blogfa.com/tag/اعتبارات-اسنادی-تجاری‎Cached
Similarمادۀ 38 «دستورالعمل ناظر بر ضمانتنامه های بانکی-ریالی» مصوّب شورای پول و اعتبار
مقرر می کند: «برای مطالبۀ تمام یا بخشی از وجه ضمانت نامه، ارائۀ نسخۀ اصلی ….. پاسخ
به این پرسش معلوم خواهد ساخت که مقامات صلاحیت دار دولتی، اعم از مقامات قضایی و
اداری، و نیز داوران در مقام حل و فصل اختلافات ناشی از معاملات اعتبار اسنادی، تا چه حد

فایل شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن – فرالود
faraload.arshimmarc.ir/…/فایل-شرایط-اعتبار-داوری-در-معاملات-دول/‎Cached17 فوریه 2018 … دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه
اختصاصی شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن وارد شده اید.برای
مشاهده توضیحات کامل روی دکمه ادامه مطلب کلیک کنید. کاربران گرامی توجه فرمایید
که خرید از فروشگاه فایل مارکت بصورت آنلاین و دانلود بصورت آنی …
[PDF] ﻓﺮوش ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎ و ﺻﻼﺣﻴﺖ داوري در ﻗﺎﻧﻮن ﭘﻴﺶ ﻣﺎﻫﻴﺖ، وﻳﮋﮔ – دانشگاه تهران
https://jolt.ut.ac.ir/article_65286_b4a0ec29abea4b4d410d265e1b237b4c.pdf‎Cachedاﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺷﺮط داوري در اﻳﻦ ﻗﺎﻧﻮن داراي اﺳﺘﻘﻼل ﺑﻮده و داوران ﺻﻼﺣﻴﺖ دارﻧﺪ. ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺗﻌﻴﻴﻦ.
ﻣﺎﻫﻴﺖ. ﻗﺮارداد،. ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ. و. ﻛﻴﻔﻴﺖ. اﺟﺮاي ﻗﺮارداد و ﺣﺪود ﺗﻌﻬﺪات ﻃﺮﻓﻴﻦ. ، در ﺧﺼﻮص اﻋﺘﺒﺎر و. وﺿﻌﻴﺖ.
ﺣﻘﻮﻗﻲ … و ﺧﺼﻮﺻﻲ ﺣﻞ و ﻓﺼﻞ اﺧﺘﻼﻓﺎت ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻧﻮع دوﻟﺘﻲ آن دارد، ﺣﻞ و ﻓﺼﻞ اﺧﺘﻼﻓـﺎت ﻧﺎﺷـﻲ از. ﻗﺮارداد.
ﭘﻴﺶ. ﻓﺮوش. را در ﺻﻼﺣﻴﺖ اﻧﺤﺼﺎري. ﻫﻴﺌﺖ. داوري. ﭘﻴﺶ. ﺑﻴﻨﻲ. ﺷـﺪه در ﻗـﺎﻧﻮن. ﭘـﻴﺶ. ﻓـﺮوش. ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن
ﻣﺼﻮب.
قوانین و مقررات خرید و فروش ملک و آپارتمان و پیش خرید
https://www.amlakpa.ir/قوانین-و-مقررات-خرید-و-فروش-ملک-و-آپارتم.html‎Cached
Similarبه عنوان ضمانت اجرای قوی می توان دربیع نامه تنظیمی شرط کرد. که هرگاه فروشنده در
موعد مقرر در دفترخانه حاضر نشده نسبت به تنظیم سند رسمی معامله اقدام نکند، اگر چه
این عمل له ارگان معامله خللی وار نمی نماید و در هر صورت معامله معتبر می باشد. اما خریدار
می تواند با مراجعه به مقامات صالحه قضایی الزام طرف مستنکف را سند رسمی انتقال …
[PDF] ﺁﻳﲔ ﻧﺎﻣﻪ ﻣﺎﱄ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﻳﻬﺎ
zarghancity.ir/_DouranPortal/Documents/1_20160716_074543.pdf‎Cached16 جولای 2016 … ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﻛﺎﻣﻞ ﺟﻨﺲ ﻳﺎ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻛﺎﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﻭ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻭ ﺷﺮﺍﻳﻂ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﻭ ﻣﺪﺕ ﺗﺤﻮﻳﻞ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﺧﺬ ﻭ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ
ﻛﺎﻻ ﻳﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻛﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺑﻬﺎﻱ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺭﺍ ﺿﻤﻦ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﺪﺕ ﻭ ﻧﺸﺎﻧﻲ. ﺩﻗﻴﻖ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺑﺮگ ﺍﺳﺘﻌﻼﻡ ﺑﻬﺎ ﺫﻛﺮ ﻭ
ﺑﺎ ﻗﻴﺪ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺍﻣﻀﺎء ﻧﻤﻮﺩﻩ ﻣﺘﺼﺪﻱ ﺧﺮﻳﺪ ﺻﺤﺖ ﻣﻨﺪﺭﺟﺎﺕ. ﺁﻥ ﺭﺍ ﮔﻮﺍﻫﻲ ﻧﻤﺎﻳﺪ. ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﻓﻘﺖ
ﻛﻤﻴﺴﻴﻮﻥ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ ﻣﺮﻛﺐ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭ ﻳﺎ ﻣﻌﺎﻭﻥ. ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﻱ ﻣﺘﺼﺪﻱ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﻲ ﻭ ﻳﻚ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺭﺅﺳﺎ …
شرایط داوری | مرکز مشاوره
https://mottahedy.persianblog.ir/post/4‎Cached
Similar12 آگوست 2014 … اگر چه در ماده 454 قانون آیین دادرسی مدنی تنها شرط اهلیت طرفین تصریح شده اما
نمی‌توان توافق به داوری را از سایر شرایط اساسی برای صحت معامله که در …. از همین راه
و در اجرای قانون، داور صلاحیت رسیدگی و صدور رأی پیدا می‌کند و در نتیجه علی القاعده
دادگاه دولتی صلاحیت رسیدگی به اختلاف موضوع موافقت نامه داوری را از …
امکان اجرای آرای داوری برخلاف قانون و نظم عمومی – چه بگویم ؟ (حقوقی …
hassani.ir/post/470‎Cached
Similar11 مه 2013 … در نوشته حاضر یکی از آثار رأی داوری مورد کنکاش قرارگرفته و به این پرسش پاسخ
داده می‌شود که اگر رأی داور یا داوران برخلاف قوانین ماهوی و موجد حق و نظم عمومی و ….. 1)
زنده‌یاد استاد دکتر احمد متین دفتری در کتاب آیین دادرسی خود با بیان اینکه ضمانت
اجرای تخلف داور از مقررات مربوط به داوری بطلان آن است در باره موعد …
آموزش نگارش قرارداد/ شرایط و ضوابط نحوه انعقاد یک قرارداد – بانک نمونه …
https://gharardad.org/راهنمای-نحوه-تنظیم-و-انعقاد-یک-قرارداد/‎Cachedبولتن نیوز: در هر قرارداد ممکن است بین کارفرما و پیمانکار و بطور کلی طرفین
قرارداد بر سر تفسیر و یا اجرای قرارداد و تعیین حقوق و تکالیف طرفین به هر دلیلی
،اختلاف نظر … ثانیاًً – مشمول قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی مصوب
سال 1337 نباشد . …. این اسناد تحت عنوان مُنضمات قرارداد همان اعتبار متن قرارداد را
دارند .
شرایط اعتبار داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن
gerafinpaperz.ir/post/matlab461.html‎Cachedاز حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را
فراهم آورد. با سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی شرایط اعتبار
داوری در معاملات دولتی و ضمانت اجرای آن وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی
دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید. هدف از این پایان نامه شرایط اعتبار داوری در
معاملات …
[PDF] تعریف قرارداد عنوان قرارداد عقود معین مساله استفاده از اسامی 1- تاثیر ق
www.iaccim.com/…/2_8b652f72ef70ae57d7890f888e39aae5‎Cached
Similarافرادی که در الیحه قانونی راجع به منع مداخله وزرا و نمایندگان مجلسین و کارمندان دولت
درمعامالت دولتی و. کشوری مصوب. 3117. 31/. 22/. برشمرده اند نباید در داوری دولت
شرکت کنند .ضمانت اجرایی این قانون ، ابطال رای داور و. مجازات مرتکب است . این.
قانون مشتمل بر چهار. ماده و پنج تبصره می باشد و علیرغم کوتاهی نسبی متن ، به دلیل
نگارش …
دعاوی ناشی از قانون برگزاری مناقصات – موسسه حقوقی حامی بینا
www.hamylaw.com/index.php/contracting…/contractor-claims.html‎Cached
Similarاز میان سه قسم معامله مزبور, فقط معاملات بزرگ از طریق مناقصه انجام می شوند. انواع
مناقصه :. ۱- مناقصه عمومی :ازطریق انتشارفراخوان در روزنامه کثیرالانتشار و دعوت
عموم اشخاص حایز شرایط برای شرکت در مناقصه انجام می شود. ۲- مناقصه محدود :این
مناقصه و رقابت, بین اشخاص ذیصلاح که به تایید مراجع ذیصلاح دولتی رسیده باشند,
برگزار …
آخرین مقالات منتشره در سراسر کشور از تاريخ 1396/01/01 لغایت 1396 …
sdil.ac.ir/…/آخرین-مقالات-منتشره-در-سراسر-کشور-از-تاريخ-1396-01-01-لغایت-1396-03-31
25 ژوئن 2017 … وحيد هدايتي. حقوق بين الملل سرمايه گذاري خارجي، داوري سرمايه گذاري خارجي، اصل
توجه به منافع عمومي ملي، مشروعيت، اصل تفکيک اختيارات …. مطالبه ی متقلبانه وجه
ضمانت نامه هاي بانکي با تأکيد بر کنوانسيون آنسيترال راجع به ضمانت نامه هاي
مستقل و اعتبارات اسنادي تضميني … شرط ثبات در قراردادهاي دولتي.
خدمات حقوقی در تجارت داخلی و بین المللی – خدمات مشاوره بازرگانی و
www.fplawfirm.net/fa/services/legal-services‎Cachedدر صورت بروز اختلاف بین طرفین یک قرارداد تجاری یا معامله بازرگانی حتماً لازم
نیست به دادگاه مراجعه شود و مسیر زمان بر و پیچیده رسیدگی در دادگاه دنبال شود. یکی
از راه های مؤثر … آراء داوری از اعتبار قانونی و قابلیت اجرای حقوقی برخوردار است. …..
در اصطلاح نیز ضمانت مخصوصی است از جان یا مال كه در حقوق جدید دنیا رواج یافته
است .
[PDF] آﯾﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﻣﺎﻟﯽ ﺷﻬﺮدارﯾﻬﺎ
www.shiraz.ir/bundles/FileRepository/339/…/580c5bb1a479c.pdf‎Cached
Similarو ﻣﺸﺨﺼﺎت ﮐﺎﻣﻞ ﺟﻨﺲ ﯾﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﮐﺎر ﻣﻮرد ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ و ﻣﻘﺪار و ﺷﺮاﯾﻂ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ و ﻣﺪت. ﺗﺤﻮﯾﻞ. ﺑﺎﺷﺪ اﺧﺬ و ﻓﺮوﺷﻨﺪه
ﮐﺎﻻ ﯾﺎ. اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪه ﮐﺎر ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺪاﻗﻞ ﺑﻬﺎء ﻣﻤﮑﻨﻪ را ﺿﻤﻦ ﺗﻌﯿﯿﻦ. ﻣﺪت و ﻧﺸﺎﻧﯽ دﻗﯿﻖ ﺧﻮد در ﺑﺮگ اﺳﺘﻌﻼم. ﺑﻬﺎ ذﮐﺮ و
ﺑﺎ ﻗﯿﺪ. ﺗﺎرﯾﺦ اﻣﻀﺎء ﻧﻤﻮده ﻣﺘﺼﺪي. ﺧﺮﯾﺪ. ﺻﺤﺖ ﻣﻨﺪرﺟﺎت آن را ﮔﻮاﻫﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ . اﻧﺠﺎم ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﭘﺲ از ﻣﻮاﻓﻘﺖ
ﮐﻤﯿﺴﯿﻮن. ﻣﻌﺎﻣﻼت. ﻣﺮﮐﺐ از ﺷﻬﺮدار ﯾﺎ ﻣﻌﺎون ﺷﻬﺮداري ﻣﺘﺼﺪي اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯽ و ﯾﮏ ﻧﻔﺮ. از رؤﺳﺎ واﺣﺪﻫﺎ ﯾﺎ.
مشاوره حقوقی آنلاین ، تلفنی | مشاوره عمومی
www.moshavere.net/forum/‎Cached
Similarهم اکنون آماده پاسخگوئی هستیم * مشاوره حقوقی تلفنی ، مشاوره حقوقی خانواده | مشاوره
عمومی.
ترنــــــم حـــــــــق – آیین داوری در ایالات متحده آمریکا
laworg.blogfa.com/post-47.aspx‎Cached
Similarیکی از آثار مهمّ‌ انتخاب مقرّ داوری این است که قانون شکلی آن محل برای داوری ناظر است.
همچنین اجرای آرای داوری طبق کنوانسیون بین‌المللی اغلب به مقرّ داوری‌ بستگی دارد.
حال آنکه در پرونده‌های داخلی آیین اجرای می‌تواند بنا به محلی که رأی‌ در آنجا صادر می‌شود،
متفاوت باشد. 2-رسیدگی‌های داوری بطور کلی. قوانین داوری و تصمیمات دادگاه حاوی …
دادگاه های تجدید نظر (حقوقی) مهر 1391 – پژوهشگاه قوه قضاییه
jpri.ir.sitebike.ir/court-of-appeals-mehr91.html‎Cachedضمانت اجرای عدم ذکر لزوم اخذ توضیح در اخطاریه. اعاده دادرسی. مصداق سند مکتوم جهت
اعاده دادرسی. اعاده دادرسی نسبت به رأی داور. اعتبار امر مختومه. شرایط اعتبار امر … عدم
استماع دعوی تنفیذ سند عادی (اقرارنامه). پذیرش تنفیذ معاملات مستند به سند عادی (
صلح‌ نامه عادی). عدم استماع دعوی تنفیذ سند عادی. تهاتر. شرایط تهاتر. حقوق اراضی.
[PDF] اصول عمده ی حاکم بر قراردادهای بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران در …
ekteshaf.nioc.ir/article-1-1637-fa.pdf‎Cached
Similarاعتبار، تفس یر و اجرای. قراردادها تابع قوانین ایران خواهد بود(. ح ال این س ؤال
مط رح مي ش ود که آیا. صرف گنجاندن شرط داوری در قراردادهای. نفتی که با ش
رکت های تابعه ی وزارت نفت. منعقد می ش ود، ارجاع دعوی راجع به اموال. عمومی و دولتی
، تعبیر اصل-139 محس وب. می شود؟ باید گف ت گنجان دن ش رط داوری در.
اصول قرارداد پیمانکاری و انواع آن | چطور
https://www.chetor.com/50743-قرارداد-پیمانکاری/‎Cached Rating: 79% – 111 reviews
23 ژوئن 2017 … بعضی از شرایط فاقد ضمانت اجرایی هستند و هیچ معلوم نیست در صورت استنکاف یا
عدم اجرای آنها از سوی هریک از طرفین پیمان، طرف مقابل چه اقدامی می‌تواند انجام بدهد و چه
آثاری ممکن است در اعتبار حقوقی پیمان ایجاد شود. دسته‌ای از این شرایط جنبه‌ی
توضیحی دارند که طبعا ضمانت اجرایی برای آنها قابل تصور نیست و …
عرف تجاری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/عرف_تجاری‎Cached
Similarتوسعهٔ عرف تجاری در این دوران، مشابه پدیدآمدن کامن لا در انگلستان، به‌عنوان نظامی از
عادات و عمل‌کرد به بهترین شیوه بود، و ضمانت اجرای آن، نظامی از دادگاه‌های تجاری بود،
که در … امروزه، حقوق بین‌المللی تجارت، در شماری از اصول اساسی خود مدیون عرف
تجاری‌ست، که از آن جمله می‌توان به حق گزینش مؤسسه‌های داوری، رویّه‌ها، قوانین حاکم،
داوران …
قانون بخش تعاونی اقتصادجمهوری اسلامی ایران | وزارت تعاون، کار و رفاه …
https://www.mcls.gov.ir/fa/law/227‎Similar4 سپتامبر 1991 … وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی. شماره بخشنامه … تاریخ تصویب. تاریخ اجرا. تاریخ
ابلاغ. تاریخ اعتبار. قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران … ‌ماده 8 – عضو
در شرکتهای تعاونی شخصی است حقیقی ‌یا حقوقی غیر دولتی [1] که واجد شرایط مندرج
در این قانون بوده و ملتزم به اهداف بخش تعاونی و‌اساسنامه قانونی آن …
[DOC] ردیف – دانشگاه قم
https://www.qom.ac.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=be1fd07c-5219…
اعمال قوانین فراملی و محدودیتهای آن در داوری تجاری. اسکینی ….. غبن در معامله. امامی.
پارساپور. مجیدرضا عرباحمدی. تابستان 77. 68. ارشد. بررسی شرایط و آثار انحلال در
شرکتهای دولتی. صالحیمازندرانی. حکمتنیا. محمودرضا عبدی. زمستان 87. 69 …. بطلان
به عنوان ضمانت اجرای عدم رعایت تشریفات شکلی در قانون آیین دادرسی مدنی. فهیمی.
[PDF] ﻧﺎﻣﻪ ﻣﺎﻟﻲ ﺷﻬﺮدارﻳﻬﺎ ﺁﻳﻴﻦ ﺑﺎ اﺻﻼﺣﺎت ﺑﻌﺪﯼ
saricity.ir/Home/DownloadMiscFile?FileId=25‎Cachedﮔﻮاهﻲ آﻤﻴﺴﻴﻮن ﻣﻌﺎﻣﻼت. ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ اﻧﺤﺼﺎري ﺑﻮدن آﺎﻻ ﻳﺎ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎ ﺗﺮك ﻣﻨﺎﻗﺼﻪ ﺑﻼﻣﺎﻧﻊ. ﺧﻮاهﺪ ﺑﻮد و در ﻣﻮرد
آﺎﻻهﺎي اﻧﺤﺼﺎري ﻏﻴﺮ دوﻟﺘﻲ ﺑﻬﺎء آﺎﻻ ﺑﺎ. ﮔﻮاهﻲ ادارﻩ آﻞ ﻧﻈﺎرت ﺑﺮ ﻗﻴﻤﺘﻬﺎ ﻳﺎ اﺗﺎق ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ اﺳﺘﺎن … از اﻓﺮاد
ﺑﺼﻴﺮ و ﻣﻄﻠﻊ در ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺑﻪ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎد ﺷﻬﺮدار. و ﺗﺄﻳﻴﺪ اﻧﺠﻤﻦ ﺷﻬﺮ ﺧﻮاهﺪ ﺑﻮد . ﺗﺒﺼﺮﻩ. -. ﺗﺼﻤﻴﻤﺎت هﻴﺄت
ﺑﻪ اﺗﻔﺎق ﺁراء و ﻳﺎ ﺑﻪ اآﺜﺮﻳﺖ دو رأي ﻣﺸﺮوط ﺑﺮ اﻳﻦ آﻪ ﺷﻬﺮدار ﻳﻜﻲ از ﺁن دو ﻧﻔﺮ ﺑﺎ. ﺷﺪ ﻣﻨﺎط. اﻋﺘﺒﺎر ﺧﻮاهﺪ ﺑﻮد .
ﻣﺎدﻩ.
کلینیک حقوقی ایران – آیا شورای حل اختلاف همان نهاد داوری است؟
https://iranlawclinic.com/doc/37c8152529‎Cached
Similarنکته مهـم و حـائز اهمیـت در دادرسـی آن اسـت کـه ارجـاع امـر بـه داوری تحـت هـر شـرایطی
منوط به توافـق قـرارداد کتبـی و یـا شـفاهی طـرفین دعـوا اسـت مگـر اسـتثنائاً در امـور
خـانواده کـه در موارد فـوق بـه تجـویز قانونگـذار ارجـاع امـر بـه داوری جهـت صـلح و سـازش
… ضمانت اجرای تصمیمات اخذ شده توسط آنها ، نفوذ معنوی و مذهبی و شیخونیت آنها بود .
تعدیل قراردادهای سرمایه گذاری بین المللی – سپهر عدالت
www.sepehredalat.ir/NewsDetais.aspx?id=1661‎Cached
Similarشرط تعدیل نشان میدهد که این قراردادها چقدر با شرایط تغییر یافته قابل تطبیق
بوده و در عین حال با ثبات و حافظ منافع اساسی و پایه طرفین است. ….. این مکانیزم
نیز می تواند مورد رعایت قرار نگیرد؛ که در اینصورت مسئله ضمانت اجرای غیر حقوقی
پیش خواهد آمد، که همان از بین رفتن اعتبار و عدم اعتماد دیگر شرکتها به طرف خاطی
است . 3.

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات