× بستن تبلیغات
مارس
21
2018

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید ,  خرید درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید , ایکسید چیست;سازمان ایکسید;مرکز داوری ایکسید;نظام داوری ایکسید;حل و فصل دعاوی سرمایه گذاری;حل و فصل اختلافات بین المللی;حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی;مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری , هدف از این مقاله درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید می باشد

فرمت :  doc

دسته بندی موضوعی این فایل :  حقوق

 در صورتی که در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل های مرسی فایل مشکلی داشتید به  صورت 24 ساعته پشتیبان شما هستیم از طریق تلگرام با شماره 

09214087336  

یا آی دی سئو سایت @wwwlonoir  

در ارتباط باشید

دسته بندی حقوق
فرمت فایل doc
حجم فایل 50 کیلو بایت
تعداد صفحات 28
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دانلود مقاله رشته حقوق

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید

چکیده
تصویب و اجرای مقررات مربوط به تسهیلات مختلف قانونی، تمایل قانونگذاران را در تلاش برای همگامی با تحولات اقتصادی و اجتماعی جهت گسترش و تشویق سرمایه گذاری-های خارجی در کشور تأئید می کند. تعیین دستگاه قضائی کشورهای میزبان به عنوان مرجع حل اختلاف و سپردن سرنوشت دعاوی سرمایه گذاران خارجی به مرجع مزبور به لحاظ شائبه عدم بی طرفی آن، علت اصلی دغدغه ونگرانی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است. انتظار سرمایه گذار خارجی دسترسی به یک مرجع قضایی بی طرف و مستقل در صورت بروز اختلاف ناشی از سرمایه گذاری است.
اگر چه روش داوری در حل اختلافات مزبور سیستم ترجیحی است، اما در این روش نیز نگرانی از حاکمیت و تسلط احتمالی کشور میزبان می باید به نحوی محسوس از اذهان زدوده شود.
مرکز داوری «ایکسید»[1] به عنوان مرجع حل اختلاف سرمایه گذاری های بین المللی[2] که از سوی بسیاری از کشورهای دنیا مورد پذیرش قرار گرفته است با اهمیت دادن به روش خاص داوری به عنوان روش حل اختلافات سرمایه گذاری، در واقع با رویکردی سخاوتمندانه به اراده طرفین به برقراری توازن میان منافع در کشور میزبان و سرمایه گذار خارجی، ازطریق شناسایی تضمین های حقوقی مناسب به جلب اعتماد محسوسی پرداخته است.
با پذیـرش کنوانسیون «ایکسید»، کـشورهای مـتعاهد اعم از ایـنکه از در اختـلافات سرمایه گذاری یکی از طرفین باشند و یا به نحوی با آن مرتبط باشند و یا نباشند، پذیرش رای قطعی داوری و اجرای آن را در کشور متعهد می شوند. ایران با الحاق به کنوانسیون 1958 نیویورک در خصوص اجرای آرای داوری خارجی و همچنین تصویب پاره ای دیگر از قوانین و مقررات، اراده و تمایل خود را به برداشتن موانع قانونی و پر ساختن خلاء های حقوقی در زمینه سرمایه گذاری های خارجی نشان داده است؛ بنابراین در عدم الحاق به کنوانسیون ایکسید که مکمل گام های قبلی است دلیل موجهی به نظر نمی رسد.
کلید واژگان:
داوری ایکسید
سرمایه‌گذاری خارجی
کنوانسیون نیویورک
واشنگتن
مرکز داوری
مقدمه
رویدادها و تحولات اقتصادی و اجتماعی اخیر و به دنبال آن تحولات قانون گذاری در دهه گذشته، نشانگر نیاز کشور به سرمایه گذاری خارجی است و از سوی دیگر تمایل و عزم قانون گذاران معطوف به برطرف ساختن موانع قانونی بر سر راه سرمایه گذاری خارجی و ایجاد عوامل تسهیل کننده است.آن نوع مقررات قانونی مربوط به روابط حقوقی میان کشور و شرکت های تجاری بستانکار و سرمایه گذار خارجی، که الزاماً از نظام حقوقی داخلی کشور میزبان یا سرمایه پذیر پیروی می کند و هر گونه اختلاف ناشی از سرمایه گذاری های مزبور را در صلاحیت انحصاری دادگاه های داخلی می داند، اعتماد و امنیت سرمایه گذارهای خارجی را تضمین نمی کند و از این رو عملاً در روابط تجاری بین المللی فاقد جایگاه است.
معمولاً تردید و نگرانی سرمایه گذاران خارجی نسبت به نظام قضائی کشور میزبان، آنها را به حل اختلافات با روش داوری ترغیب می کند و در اعمال و انجام روش مزبور نیز فراهم ساختن زمینه عادلانه و برقراری برابری حقوقی در کشور میزبان، برای بر طرف ساختن دغدغه آنها، خواسته مشخص و مؤکد سرمایه گذاران خارجی است. در حال حاضر قوانین ملی کشورها که هدفشان ایجاد حس امنیت و رغبت سرمایه گذاری خارجی است، کارایی و اثربخشی لازم را ندارند. سرمایه گذاران خارجی با پس دادن تاوان های پر هزینه به این نتیجه رسیده اند که قوانین داخلی به لحاظ تغییرپذیری و یا احتمال لغو آنها برای آنان فاقد تضمین لازم هستند.
شرط حل و فصل اختلافات از طریق داوری، که در پاره ای از قراردادهای میان کشور و سرمایه گذاران خارجی مقرر می گردد، به لحاظ اینکه احتمال بروز موانعی از نظر نظام حقوق داخلی کشور برای رجوع به داوری وجود دارد و یا ممکن است دشواری هائی در ترکیب داوری و قانون حاکم بر ماهیت دعوی و آئین دادرسی و خصوصاً از نظر اجرای احکام به وجود آید، نه تنها انگیزه و رغبتی را ایجاد نمی کند بلکه باعث یاس نیز می گردد.
کشورهای میزبان یا سرمایه پذیر بیشتر در جهان سوم قرار دارند و سرمایه گذاران مختلف خارجی را نیز شرکت های عظیم بین المللی و حتی چند ملیتی تشکیل می دهند که غالباً برخوردار از نفوذ فراوان هستند؛ لذا چون در پاره ای موارد در توافق های بین المللی کشورها یک نوع محدودیت در اختلافات قابل ارجاع به داوری مقرر یا اعمال می شود، این امر باعث سلب اطمینان سرمایه گذار خارجی به بی طرفی دادگاه ها در حل و فصل اختلافات می شود.
سرمایه گذار خارجی به امکان دسترسی مستقیم به یک دادگاه بی طرف داوری برای حل و فصل اختلافات محتمل میان او و کشور میزبان علاقه دارد، زیرا از این طریق جوازی پیدا خواهد کرد تا به جای تعقیب اختلاف خود از طرق سیاسی به روند حقوقی روی آورد. بنابراین با توسل به روند حقوقی مطلوب بدون اینکه به روابط متقابل دو کشور خدشه ای وارد کند حل و فصل خواهد شد و در نتیجه به اختلاف سیاسی میان دولت متبوع سرمایه گذار و کشور میزبان نخواهد انجامید. از این رو دادرسی بی طرفانه نه در یک سیستم قضائی، بلکه در داوری در یک کشور بی طرف و در یک دادگاه بی طرف مورد خواسته آنهاست.
توافق به حل و فصل اختلافات به وسیله داوری، که بر «مبنای قرارداد حقوق خصوصی» انجام می شود، به لحاظ بروز مشکلات عملی مختلف، باعث می شود که کـشورهای صادرکننـده و یا سرمایـه گذار تعهد بـین المللی را بر داوری ترجیح دهـند. عهدنامه هائی که با موضوعات سرمایه گذاری میان کشورها منعقد می شود سعی در خروج اختلافات احتمالی از نظام حقوق داخلی کشورهای سرمایه پذیر و قرار دادن آن در یک قالب بین-المللی دارد تا از آن طریق در رجوع به آئین های دادرسی از نوع غیرملی برای فیصله اختلافات تعهد بین المللی ایجاد شود.
فهرست مطالب
درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون «داوری ایکسید»
چکیده
مقدمه
طرح موضوع و شناخت

رسیدگی داوری مرکز ایکسید

صلاحیت
توافق نامه
اختلاف میان اتباع کشور متعاهد با کشور متعاهد دیگر
سرمایه گذاری خارجی

آثار موافقت نامه های داوری مرکز ایکسید
آئین رسیدگی در مرکز ایکسید

الف ـ تشخیص صلاحیت داوران:
ب ـ اقدامات تأمینی:
ج ـ حقوق قابل اعمال:
6 ـ رأی داوری
الف ـ اتخاذ تصمیم در رای داوری به اکثریت انجام می شود.
ب ـ امکان تجدید نظر در آرای صادره به سه طریق امکان پذیر است:

ج ـ آثار رأی داوری ایکسید

نخست: قطعیت و الزام آوری
دوم: الزام آوری برای کشورهای متعاهد
سوم: اجرا
چهارم: حقوق اجرا

دو نمونه از آرای صادره مرکز ایکسید

نتیجه گیری
منابع
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید

The post درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید appeared first on مرسی فایل.

لینک منبع و پست :

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسیدhttp://mer30file.ir/%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d8%ad%d9%84-%d9%88-%d9%81%d8%b5%d9%84-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87/

درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای …
law.tabrizu.ac.ir/article_2084.html‎Cached
Similarانعقاد کنوانسیون داوری موسوم به «ایکسید»، تأسیس «مرکز بینالمللی حل و فصل
اختلافات سرمایهگذاری» را تدارک دیده است که با برخوردی از ارکان تخصصی نظیر
شورای اداری، دبیرخانه و هیاتهای سازش و داوری به عنوان یک مرکز بینالمللی مرجعیت
جهانی حل اختلاف میان اشخاص و کشورها شناخته شده است به همین دلیل، به تدریج اقبال

داوری ایکسید
pubj.ricest.ac.ir/index.php/code8fh/article/view/91‎Cachedدرآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری بین المللی بر مبنای کنوانسیون «
داوری ایکسید»
ساختار و رویه داوری مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری …
www.khorsandypub.com/…/ساختار-و-رویه-داوری-مرکز-بین-المللی-حل-و-فصل-اختلافات-سرمایه-گذاری-ایکسید‎Cached
Similarمرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری ( ایکسید) بر اساس «کنوانسیون
1965 واشنگتن برای حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری بین دولت و اتباع سایر …
نظام حل و فصل اختلافات آن، با بررسی ده ها رای صادره از سوی دیوان ایکسید در زمینه
تفسیر و اعمال اصول و مفاهیم متنوع حقوق بین الملل سرمایه گذاری نظیر شرط دولت
کامله …
داوری ایکسید
www.virascience.com/article/68854/‎Cachedدرآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری بین المللی بر مبنای کنوانسیون «
داوری ایکسید». چکیده:تصویب و اجرای مقررات مربوط به تسهیلات مختلف قانونی،
تمایل قانونگذاران را در تلاش برای همگامی با تحولات اقتصادی و اجتماعی جهت
گسترش و تشویق سرمایهگذاریهای خارجی در کشور تأئید میکند. تعیین دستگاه
قضائی …
واژه‌های کلیدی داوری ایکسید – ویراساینس
www.virascience.com/search/?q…%20داوری%20ایکسید‎Cachedدرآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری بین المللی بر مبنای کنوانسیون «
داوری ایکسید». ژورنال : فقه و حقوق اسلامی سال انتشار : 2011 نویسندگان : محمدرضا
مجتهدی – دانشیار دانشگاه تبریز 0. تصویب و اجرای مقررات مربوط به تسهیلات
مختلف قانونی، تمایل قانونگذاران را در تلاش برای همگامی با تحولات اقتصادی و
اجتماعی …
دیوان داوری ایکسید
www.virascience.com/search/?q=دیوان%20داوری%20ایکسید‎Cached
Similarدرآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری بین المللی بر مبنای کنوانسیون «
داوری ایکسید». ژورنال : فقه و حقوق اسلامی سال انتشار : 2011 نویسندگان : محمدرضا
مجتهدی – دانشیار دانشگاه تبریز 0. تصویب و اجرای مقررات مربوط به تسهیلات
مختلف قانونی، تمایل قانونگذاران را در تلاش برای همگامی با تحولات اقتصادی و
اجتماعی …
[PDF] ﻣﻮﺍﻓﻘﺘﻨﺎﻣﻪ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﺍﺯ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ ﺗﺸﻮﻳﻖ ﻭ
www.mofa.go.jp/files/000130578.pdf‎Cached5 فوریه 2016 … ﻋﻴﻨﯽ ﻭ ﺩِﻳﻨﯽ. ٬ ﻣﻨﻘﻮﻝ ﻭ. ﻏﻴﺮﻣﻨﻘﻮﻝ. ٬. ﻭ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺣﻘﻮﻕ ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﻧﻈﻴﺮ. ﺍﺟﺎﺭﻩ٬ ﺭﻫﻦ٬ ﺣﻖ ﺣﺒﺲ ﻭ ﻭﺛﻴﻘﻪ.
ﺍﺻﻄﻼﺡ. ” ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ. ” ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ. ﺑﻪ ﻣﻌﻨﻲ ﻭﺟﻮﻫﻲ. ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ ﺣﺎﺻﻞ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ٬. ﺑﻪ ﻭﻳﮋﻩ …..
15. ﭖ). ﺩﻳﻮﺍﻥ ﺩﺍﻭﺭﻱ ﺗﺎﺳﻴﺲ ﺷﺪﻩ ﺑﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﮐﻨﻮﺍﻧﺴﻴﻮﻥ. ﺣﻞ ﻭ ﻓﺼﻞ ﺍﺧﺘﻼﻓﺎﺕ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ. ﮔﺬﺍﺭﻱ ﺑﻴﻦ ﺩﻭﻟﺘﻬﺎ ﻭ. ﺍﺗﺒﺎﻉ
ﺩﻭﻟﺘﻬﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ (ﮐﻨﻮﺍﻧﺴﻴﻮﻥ ﺍﻳﻜﺴﻴﺪ)٬ ﺩﺭ. ﺻﻮﺭﺗﻲ ﮐﻪ ﺩﻭ ﻃﺮﻑ ﻣﺘﻌﺎﻫﺪ ﻋﻀﻮ. ﮐﻨﻮﺍﻧﺴﻴﻮﻥ. ﺑﺎﺷﻨﺪ.
Images for درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید

[PPT] اقدامات تامینی
adla.ir/content/media/doc/ICSID-%20F%20ajhdartajh.pptx‎Cached
Similarانعقاد کنوانسیون واشنگتن و تاسیس مرکز بین المللی حل اختلافات سرمایه گذاری
موسوم به ایکسید ICSID با برخورداری از ارکان تخصصی مثل شورای اداری،دبیرخانه و
هیات های سازش و داوری اقبال بین المللی را برانگیخته و مرجعیت جهانی یافته است.
کنوانسیون واشنگتن با حساسیت ویژه ای نسبت به مقررات حل و فصل اختلافات
سرمایه …
مقاله حل و فصل اختلافات بین المللی و داوری در قلمرو سازمان جهانی …
https://www.civilica.com/Paper-NCARA01-NCARA01_336=حل-و-فصل-اختلافات-بین-المللی-و-داوری-در-قلمرو-سازمان-جهانی-مالکیت-فکر…‎Cachedبه دلیل اجتناب ناپذیر بودن وجود اختلافات در بین تابعان حقوق بین الملل برای حل و
فصل این اختلافات تلاشهایی از سوی حقوق دانان صورت گرفته است و یک تلاش تار…
پایان نامه دکترا – دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی
www.firoozabadi.com/دکتر-کمال-فیروزآبادی/پایان-نامه.html‎Cached
Similarبر طبق اين کنوانسيون مرکز بين المللي حل و فصل اختلافات سرمايه گذاري ايجاد
گرديد. مطابق بند (2) ماده 1 کنوانسيون هدف مرکز ايجاد تسهيلات برای سازش و داوري در
مورد اختلافات سرمايه گذاري بين دول متعاهد و اتباع ساير کشورهاي متعاهد مطابق
مقررات اين کنوانسيون مي باشد[13]. بنابر مفاد کنوانسيون هدف از ايجاد مرکز ايکسيد
حل و …
قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری …
www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=12849‎Cached3 ژانويه 2017 … ب) دیوان داوری موردی، که به موجب قواعد داوری کمیسیون حقوق تجارت بین‌الملل سازمان
ملل متحد (آنسیترال) تأسیس می‌شود، مگر آنکه طرفهای اختلاف به‌نحو دیگری توافق
نموده باشند؛ یا. پ) دیوان داوری تأسیس شده به موجب کنوانسیون حل و فصل اختلافات
سرمایه‌گذاری بین دولتها و اتباع دولتهای دیگر (کنوانسیون ایکسید)، …
نقش دیوان داوری اتاق بازرگانی بین المللی ومقررات آن در حل اختلافات …
paperjoo.com/نقش-دیوان-داوری-اتاق-بازرگانی-بین-المل/
این عدم شناخت مقررات کشور طرف قرارداد و وجود اختلاف بین قواعد ماهوی کشور واحیانا
فقدان راه حلهای حقوقی وهمچنین دربیشتر موارد بدبینی سیاسی’هر کدام به نوبه خود’
دست اندرکاران تجارت بین الملل را به رد صلاحیت قضات عمومی کشور طرف قرارداد سوق
می دهد . درعوض’ داوری برای حل و فصل اختلافات بی آنکه موانعی در روابط طرفین
اختلاف …
انصاف در حل اختلافات سرمایه گذاری خارجی – پیپرجو
paperjoo.com/انصاف-در-حل-اختلافات-سرمایه-گذاری-خارج/‎Cachedرعایت «انصاف» به عنوان عامل تضمین کننده اجرای عدالت در هر رسیدگی اعم از دادگاهی و
برون دادگاهی بایسته است. با وجود این در حل اختلافات سرمایه گذاری خارجی که اجرای
عدالت جنبه بین المللی می یابد، اهمیت آن دو چندان می گردد. از آنجا که انصاف به عنوان
اصل بنیادین دادرسی در نظام های معتبر حقوقی پذیرفته شده است، شناسایی و اعمال آن
در …
سرمایه گذاری خارجی و قانون جلب و حمایت ازسرمایه گذاری خارجی
hamiedalat.ir/fa/2016-05-06-18-20-57/2016-06-02-11-49-04‎Cached
Similar2 ژوئن 2016 … [16] مجتهدی، محمد رضا، درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی
بر مبنای کنوانسیون «داوری ایکسید»، مجله فقه و حقوق اسلامی، دوره 2، شماره 3،
زمستان 1390، ص 175. [17] جلالی، محمود، حلّ و فصل دعاوی سرمایه گذاری از طریق داوری
ایکسید و ضرورت الحاق ایران، فصلنامه الهیات و حقوق، شماره 13، ص 42.
بررسی اصول و مبانی حاکم بر تابعیت – فایلینا
fileina.com/product-41840-بررسي%20اصول%20و%20مباني%20حاکم%20بر%20تابعيت.aspx‎Cachedتابعیت یکی از قواعد حقوقی است که در یکی دو قرن گذشته وارد قوانین ایران شده و به
مرور زمان در مورد آن قوانین و مقررات خاصی تصویب شده است. امروزه تابعیت در تمام
کشورهای دنیا قاعده شناخته شده‌ای است که مبانی و اصول حاکم بر آن مشخص و معلوم است.
قاعده تابعیت که موجودیت آن ریشه در حقوق بین‌الملل دارد، از زمانی مطرح شد که دولت‌های

مسئولیت مدنی شهرداریها و مبانی توجیهی لازم جهت تدارك طرح دعوای …
fileina.com/product-30433-مسئوليت%20مدني%20شهرداريها%20و%20مباني%20توجيهي%20لاز…‎Cachedعلم حقوق چون سایر علوم اجتماعی آوردگاه اندیشه های متنوع در مسائل یكسان می باشد و
در این میان شاید به یقین بتوان گفت كه فصل مشترك همه اندیشه های حقوقی پذیرش
نظم و عدالت به عنوان هدف و مبنای حقوق می باشد، كه البته بین عدالت و نظم آنچنان كه در
بادی امر به نظر می رسد. در خصوص نیل به عدالت و به تعبیری نظم عادلانه را نادیده
انگاشت …
حقوق – فایلینا
maghaleh.fileina.com/cat-19-hoghogh.aspx‎Cachedتعیین دادگاه صالح برای اعمال نظارت قضایی در تابعیت رای داوری. قیمت: 37,000
تومان. توضیحات دانلود · درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایه‌گذاری بین‌المللی
بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید · درآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات
سرمایه‌گذاری بین‌المللی بر مبنای کنوانسیون داوری ایکسید. قیمت: 12,000 تومان.
توضیحات …
International Law حقوق بین الملل – دریافت مقاله ها و کتاب های حقوق …
internationallawof.blogfa.com/cat-3.aspx‎Cached
Similarبنیادهای داوری در حقوق بین الملل. برای حل و فصل اختلافات بین المللی،سیستمهای
دائم و غیر دائم موجودند.در سیستم غیر دائم،دولتها به اختیار خویش مرجعی برای
رسیدگی تشکیل دهند که مراجع داوری از آن جمله اند.در سیستم دائم،طرفین در گزینش
قضات،فاقد صلاحیت بوده،تنها می توانند در باب صلاحیت آن نظر دهند که دیوان بین
المللی …
مرکز پژوهشها – قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری …
rc.majlis.ir/fa/law/show/98013‎Cached
Similarایران و دولت کویت ماده واحده – موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین
دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت مشتمل بر یک‌مقدمه و (13) ماده به شرح پیوست
تصویب و اجازه مبادله اسناد داده می‌شود. تبصره- ارجاع اختلافات موضوع مواد(9) و (10)
این موافقتنامه به داوری توسط دولت جمهوری اسلامی ایران منوط به رعایت قوانین و مقررات

داوری تجاری بین المللی – مقالات تألیفی
www.farhadfarhangi.blogfa.com/category/1‎Cached
Similarمقاله حاضرکه به بررسی نظام های بین المللی کیفیت حل و فصل اختلافات ناشی از
اجرای کنوانسیون های متضمن حمایت از حقوق مالکیت های معنوی احتصاص دارد، شامل مقدمه
ای مربوط به مطالب عمومی و تبیین ماهیت اختلافات بین المللی و سه بخش مشتمل بر
بیان اجمالی پیشینه تاریخی نحوه پیش بینی کیفیت حل و فصل بین المللی …
حقوق بین الملل عمومی علامه طباطبایی – اخبار حقوق بین المللی
yaserziaee.blogfa.com/cat-1.aspx?p=7‎Cached
Similarاین سرفصل ها عبارتند از حقوق بشر، حقوق معاهدات، حقوق سازمانهای بین المللی، حقوق
مسئولیت بین المللی، حقوق حل و فصل اختلافات، حقوق بین الملل اقتصادی، حقوق …..
اما این موضوع در قضایایی که این دیوان ها بر اساس کنوانسیون ایکسید یا معاهده
تسهیلات اضافی یا طبق معاهدات سرمایه گذاری بین المللی ایجاد شده اند موضوعیت ندارد
“.
[PPT] انواع قراردادهای سرمایه گذاری خارجی
https://bayanbox.ir/…/سرمایه-گذاری-خارجی-در-حقوق-بین-الملل-صفوی.pptx‎Cached
Similarتعریف سرمایه گذاری خارجی; انواع قراردادهای سرمایه گذاری خارجی; مزایای سرمایه گذاری
خارجی; موانع حقوقی سرمایه گذاری خارجی; قانون تشویق و حمایت سرمایه کذاری خارجی;
حل …. انعقاد کنوانسیون داوری موسوم به ((ایکسید))، تاسیس ((مرکز بین المللی حل و
فصل اختلافات سرمایه گذاری)) را تدارک دیده است که با برخورداری از ارکان تخصصی

سید نصراله ابراهیمی – راسخون
rasekhoon.net/mashahir/show/1267547/سید-نصراله-ابراهیمی/‎Cached13 مارس 2017 … سید نصراله ابراهیمی, تدریس , دکتر نصرالله ابراهیمی, حقوق بازرگانی و بین المللی
. … الحاق ایران به کنوانسیون ایکسید: ضرورت ها و پیامدهای حقوقی، سجاد سلطان زاده،
غیرکاربردی، دانشگاه پیام نور ، 1392/10/16 …. “مفهوم سرمایه گذاری در رویه داوری
مرکز حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری خارجی (ایکسید).” مجله حقوقی …
[PDF] مقدمه الحاق به سازمان های بین المللی، امروزه به یکی از مسائل مهم و اساس
www.tccim.ir/images/Docs/sarmayegozari%20khareji.pdf‎Cached
Similar7. ( موانع حقوقی موجود در. قوانین و مقررات صادرات و واردات. : 8. (موانع سیاسی. 9. (به
طوراخص ابهامات قوانین ذیربط سرمایه گذاری خارجی. مبحث اول. –. موانع. حقوقی. موجود.
در. قانون …. هنری، کنوانسیون بین المللی حمایت از اجراکنندگان و تولید کنندگان آثار
صوتی و سازمانهای پخش رادیو. تلویزیونی …… اﻟﻣﻟﻟﯽ ﺣل و ﻓﺻل اﺧﺗﻼﻓﺎت ﺳرﻣﺎﯾﮫ. ﮔذارى ﺑﮫ.
اهمیت داوری بین‌المللی در بهینه‌سازی قراردادهای بالادستی نفت و چالش‌های …
8tag.ir/news/8708375724823488076-3116823233888256292‎Cached26 فوریه 2017 … از دیرباز داوری به عنوان روشی مطمئن جهت حل و فصل اختلافات بین المللی من جمله
دعاوی نفتی در نظر گرفته شده است. با نگاهی به حقوق داخل کشور و جمع بندی قوانین
مختلف با گره ای مواجه می شویم که ارجاع دعاوی نفتی را به داوری با مشکل مواجه می کند،
امری که با توجه به بین المللی بودن قراردادهای نفتی منعقده و از این جهت …
[PDF] Judges Guide Word Template – International Council for Commercial …
www.arbitration-icca.org/…/iccas_guide_to_the_interpretation_of_the_1958_new_york_convention-farsi_translation-cover2.pdf‎Similarبسیاری از نویسندگان و علمای حقوق در بیان. مزایای داوری بین. المللی نسبت به حل و.
فصل اختالفات از طریق دادگاه. های ملّی از ویژگی. هایی همچون سرعت باالتر، هزینه ….
International Investment Law (OUP, Oxford 2012) 310. 9. سیفی، جمال،. قانون داوری
تجاری بین المللی ایران. همسو با قانون نمونه داوری آنسیترال. ، مجله. ی. حقوقی بین.
کنوانسیون نیویورک برای به رسمیت شناختن داوری خارجی و اجرای آن
https://www.international-arbitration-attorney.com/…/إتفاقية-نيويورك-للإعتراف-بالتحكيم-ال/‎Cached8 نوامبر 2015 … از آنجا که از اهمیت داوری حل و فصل اختلافات بین المللی ناشی از اقدامات تجاری
کنوانسیون بین المللی نیویورک با هدف دستیابی به شناخت و اجرای احکام صادر شده
توسط دادگاه خارجی و بین المللی. این توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده در 10
ژوئن 1958. إنها أهم إتفاقية بميدان التحكيم الدولي، تهدف هذه الإتفاقية للتأكد …
اهم موضوعات حقوق بین الملل اقتصادی – پایگاه تخصصی حقوق بین الملل
protocol.blog.ir/1394/03/16/اهم-موضوعات-حقوق-بین-الملل-اقتصادی‎Cached
Similar6 ژوئن 2015 … ماده 38-1- دیوان بین‌المللی دادگستری که ماموریت دارد اختلافاتی را که به آن رجوع
می‌شود بر طق حقوق بین‌المللی حل و فصل نماید موازین زیر را اجرا خواهد کرد: … هر یک از
موارد فوق در حقوق بین الملل اقتصادی تخصیص هایی خورده است که به عنوان مثال می
توان در معاهده به کنوانسیون ایکسید و کنوانسیون منشور انرژی، در عرف …
کتاب حقوقی – داتیکان
www.datikan.com/news/tag/id:227/page:1/ipp:All‎Cachedتازه‌های نشر حقوقی. این کتاب به همت عباس بشیری و همکاران توسط انتشارات مجد
منتشر شده است … کتاب سه جلدی آیین نگارش دادخواست‌ها و لوایح تخصصی مدرن. 21
آذر 1395 , 12:33 ….. تازه‌های نشر حقوقی. کتاب حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین
المللی نوشته دکتر منصور وفایی و عادله علیپور توسط انتشارات مجد به چاپ رسید .
کتابفروشی مجازی ثقفی
saghafibookshop.mihanblog.com/‎Cached
Similar24 سپتامبر 2016 … کتابفروشی مجازی ثقفی. کتب جدید شهریورماه 95. حقوق قرارداد نفت و گاز(تحویل
تدریجی)قراردادهای بین المللی نفتی ایران*رحیمی فتح الله*. مسوولیت کیفری ناشی
از فعل غیر درحقوق کیفری ایران و مصر*محمدی*. قانون مجازات اسلامی موضوعی*شاکری
یاسر*. قانون شورای حل اختلاف مصوب1394نموداری*چتر دانش*.
نقشه سایت – تلگرام دادآور
dadavar.ir/index.php/نقشه-سایت
آرای منتخب · آرای هیئت عمومی دیوان عالی کشور · آرای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ·
نظرات مشورتی · آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور. مشاوره تحصیلی. مقالات مفید ·
مشاوره آزمون ها · مشاوره نگارش پایان نامه. مشاوره حقوقی. پرسش و پاسخ ها · پرسش های
کاربران · مشاوره تلفنی · مشاوره حضوری. مراجع قضایی. مجتمع های قضایی · دادسراها ·
شوراهای …
admin, Author at فروشگاه فایل | Files Market
filesmarket.ir/author/admin/‎Cached2 ژانويه 2018 … عنوان این مقاله : اعتراض به آراء داوری و ابطال و اثر آن در حقوق ایران و اسناد بین المللی.
هدف از این پایان نامه بررسی اعتراض به آراء داوری خارجی و ابطال و اثر آن در حقوق ایران
و اسناد بین المللی می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد
میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید
تبادل لینک بایگانی – صحافی,صحافی فوری, صحافی پایاننامه
sahafifori.ir/category/تبادل-لینک/‎Cached23 نوامبر 2016 … ارزیابی عملکرد شرکت های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای شاخص‌های
شرکتی رویکرد الگوریتم درخت تصمیم … بررسی ارتباط بین پاداش مدیران و
ویژگی های سود بر مبنای حسابداری …… حقوق بین الملل پایان نامه کارشناسی ارشد حل
و فصل اختلافات تجاری بین المللی در اتاق بازرگانی بین المللی …
نمونه قرارداد موافقت نامه سرمایه گذاری آزاد – QWER
www.gravelcrusher.studio/…/نمونه-قرارداد-موافقت-نامه-سرمایه-گذاری-آزاد.html‎Cachedدرآمدی بر حقوق حل و فصل اختلافات سرمایهگذاری بینالمللی بر,. شرط حل و فصل
اختلافات از طریق داوری، که در پارهای از قراردادهای میان کشور و , همچنین جهت آشنایی
بیشتر دو نمونه از آرای صادره از مرکز ایکسید، در بخش ضمیمه این مقاله ذکر , انعقاد «
کنوانسیون حل و فصل اختلافات سرمایهگذاری میان کشورها و اتباع دیگر , طرفین،
موضوع …

فرستادن دیدگاه

نوشته‌های تازه

× بستن تبلیغات